UA / RU
Підтримати ZN.ua

Замість переходу до адресної допомоги малозабезпеченим сім'ям їх доступ до субсидій навпаки обмежать

Пропозиції Мінсоцполітики скоротять кількість сімей, які будуть отримувати субсидії, але не гарантують досягнення соціальної справедливості при їх призначенні.

Замість переходу до адресної допомоги малозабезпеченим сім'ям, їх доступ до субсидій, навпаки, обмежать, лазівки в законодавстві, що дозволяють отримати субсидію для незаможних, помножаться.

Про це в статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. На її думку, пропозиції Міністерства соціальної політики однозначно скоротять кількість сімей, які будуть отримувати субсидії, але не гарантують досягнення соціальної справедливості при їх призначенні. А головне, з урахуванням останніх змін навряд чи буде досягнута основна мета монетизації - стимулювання економії на рівні споживача.

"Співвідношення між доходами населення, їх житловими умовами та отриманням допомоги від держави загубилося десь в кабінетах органів соціального захисту. І комісії, що призначають субсидії, у різних областях України явно по-різному трактують інструкції міністерства, - зазначає автор. - Наприклад, у Чернівецькій області сім'я з чотирьох осіб, троє з яких працездатного віку, задекларувала нульові доходи, отримала субсидію, а потім придбала два мобільних телефони та ноутбук на загальну суму майже 200 тис. грн. У Тернопільській області отримує субсидію сім'я з двох офіційно не працюючих чоловік купила автомобіль за 700 тис. грн. У Львівській області отримує субсидію сім'я, яка також не маючи ніяких доходів, пішла ще далі і придбала елітну нерухомість".

Детальніше про так звану "монетизацію" субсидій читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Забирай і володарюй! Основні зміни порядку надання субсидій та їх наслідки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".