Навіть за наявності позитивних аспектів законопроект №8152 "Про валюті" характеризується низкою системних недоліків. Слід зазначити відсутність у авторів законопроекту концептуального бачення валютної політики України, недотримання належної послідовності кроків та ігнорування необхідних передумов валютної лібералізації.
Про це в статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру "Оптіма". На її думку, це дивує, якщо врахувати, що ще в грудні 2016 р. НБУ виніс на обговорення громадськості проект "Концепції нового валютного регулювання", що передбачала поступову лібералізацію системи з проходженням декількох етапів: 1) зняття обмежень з експортно-імпортних операцій і прямих іноземних інвестицій; 2) скасування обмежень для портфельних інвестицій і потоків боргового капіталу; 3) ліквідація всіх перешкод для фінансових операцій фізичних осіб за кордон.
"На сьогоднішній день можемо констатувати, що законопроект №8152 втратив зв'язок з рядом ключових положень проекту "Концепції нового валютного регулювання", зокрема, що стосується принципу поступовості (етапності) валютної лібералізації і застосування певної послідовності заходів залежно від визрівання макроекономічних та інституційних умов у економіці, а також ефективності чинного пруденційного регулювання", - зазначає експерт.
Детальніше про спрощення валютних операцій в Україні читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Вільний вихід капіталів з невільної економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".