UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроект про держбанки не пройшов у Раді через лобістів — Данилюк

Запровадження кращих практик корпоративного управління в держбанках так чи інакше блокується вже більше року.

Прийняття законопроекту про реформу корпоративного управління у державних банках фактично повинно було покласти кінець політичного впливу на управління держбанками. Більшість незалежних членів у наглядових радах звело б цей вплив до мінімуму. Але ті, хто прагне зберегти вплив на держбанки, зробили все, щоб законопроект не пройшов у Верховній Раді.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив міністр фінансів Олександр Данилюк. За його словами, запровадження кращих практик корпоративного управління в держбанках так чи інакше блокується вже більше року.

"Ціна такої протидії законопроекту - це непрацюючі наглядові ради Ощадбанку і Укрексімбанку. У "Ощаді" - з січня 2017 р., а в "Ексимі" - з травня того ж року. В кінцевому підсумку страждають платники податків, оскільки саме їх гроші держава змушена витрачати на докапіталізацію цих фінустанов. Починаючи з 2008 р. Укрексімбанк був докапіталізований на 35,8 млрд грн, а Ощадбанк - на 45,9 млрд. Це величезні кошти, які повинні повернутися державі, - сказав міністр. - Ми працюємо над альтернативними сценаріями створення ефективного корпоративного управління в державних банках. Якщо наглядові ради в цих двох банках не будуть сформовані за новими принципами, ми будемо змушені переглядати стратегії розвитку цих банків. Також зараз ми зосередилися на консолідації функції управління частками держави і контролю банків державного сектора в Міністерстві фінансів".

Детальніше про провал законопроекту про реформу корпоративного управління в держбанках читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Реформа держбанків: повний назад!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".