UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист сайту уряду від DDoS-атак обійдеться в півмільйона

На закупівлю ліцензій на програмний комплекс антивірусного захисту на 850 робочих станцій і серверів виділено 160 тисяч грн.

Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату 3уклав у липні низку угод на послуги поліграфії та інформаційного забезпечення і підтримки інформаційних систем та оргтехніки на загальну суму 3,15 млн гривень, повідомляють "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Зокрема, на захист Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади від DDoS-атак, які доводять інформаційну систему до такого стану, при якому легітимні користувачі не можуть отримати доступ до неї, було виділено 453 тисячі грн. Виконавцем виступає ТОВ "ІТ-інтегратор", яке також отримає 160 тисяч грн за ліцензію на програмний комплекс антивірусного захисту на 850 робочих станцій і серверів.

Супроводження Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади за 250 тисяч грн забезпечить ТОВ "Софтлайн ІТ". Ще 300 тисяч грн ця ж фірма отримає за супроводження Єдиної інформаційно-аналітичної системи Секретаріату Кабінету міністрів.

Крім того, ТОВ "РДТЕХ" отримає 768 тисяч грн за техпідтримку промсистемы управління базами даних "Oracle", ТОВ "МККУ-мережі" – 70 тисяч грн за супровід систему "Кадри Секретаріату Кабінету міністрів".

Не менші суми були виділені на поліграфію. Заправка старих і постачання нових картриджів для принтерів обійдеться в 645 тисяч грн. Роботу буде забезпечувати ТОВ "ВС технолоджі". Найдорожче коштували нові картриджі для Xerox Phaser 6360 - від 10 318 до 11 350 гривень за штуку.

Також ТОВ "Інпрес" і ТОВ "Мій офіс" отримають ще 505 тисяч грн на 93 тисячі конвертів і різні бланки. З конвертів найдорожче коштує (2,22 гривні) конверт з розширенням "Урядовий", крафт-папір з печаткою, клапан відкриття з правого боку. Конверт без розширення "Урядовий" для облдержадміністрацій варто 96 копійок.

Раніше Україна увійшла в топ-15 країн за кількістю DDoS-атак. У першому кварталі 2015 року було скоєно 122 DDoS-атаки з використанням ботнетів, що перевищує показник аналогічного періоду 2014 року. Всього в світі за цей період було здійснено понад 23 тис DDoS-атак із застосуванням ботмереж на ресурси 76 країн. Командні сервери, які керували атаками, найчастіше розташовувалися в США, Китаї і Великобританії. Аналітики Kaspersky Lab пояснили лідируючі позиції Китаю і США в обох рейтингах тим, що хостинг в цих країнах досить дешевий, і більшість дата-центрів розташовані саме в них.