UA / RU
Підтримати ZN.ua

Західним хімічним компаніям на руку криза в Росії– Financial Times

Через обвал рубля виробництво російських філіалів західних компаній стало дешевшим.

Росія вже досить довго переживає економічні труднощі і готується до катастрофи. Але показник падіння ВВП, оголошений в п'ятницю, насправді став хорошою новиною.

Про це сьогодні пише Кетрін Хілл на сторінках Financial Times з посиланням на Державну службу статистики РФ, згідно з даними якої російська економіка в першому кварталі 2015 року скоротилася на 1,9%. Цей показник нижчий, ніж прогнозували деякі експерти.

Оглядач нагадує, що в минулому році російський рубль втратив половину своєї вартості, спричинивши серйозні економічні проблеми. Імпорт став дуже дорогим в Росії, але продукти внутрішнього виробництва стали більш привабливими. Їхня собівартість через обвал національної валюти Росії скоротилася. А споживачі звернули увагу на більш дешеві національні товари.

Генеральний директор російського представництва німецької хімічної компанії Lanxess Георгес Барбей вважає, що девальвація рубля позбавила російські підприємства конкуренції з боку іноземних компаній.

"До девальвації наші клієнти мали проблеми з оборотом готівки. Китайські, турецькі і південнокорейські конкуренти загрожували їхньому розвитку. Але обвал рубля їм врятував. Тепер ми бачимо, як їхнє фінансове становище покращало і вони працюють на повну потужність", - сказав Барбей.

Оглядач пише, що ритейлери поривають різке скорочення продажів через те, що купівельна спроможність росіян різко впала. Однак падіння обсягів індустріального виробництва у лютому склало 1,6%, а в березні – 0,6%.

Генеральний менеджер німецької компанії GEA Refrigeration Олівер Кескотті каже, що дешевше російське виробництво вигідне іноземним компаніям, які працюють в Росії.

"Тепер ми частково замінили американські і європейські компоненти російськими. Ми пропонуємо нашим клієнтам таку конфігурацію", - каже Кескотті.

Він додав, що російський філіал його компанії навіть намагається підкреслити наявність російських компонентів у своїй продукції, щоб привабити внутрішнього клієнта. Оглядач пише, що від девальвації рубля і продуктового ембарго виграли внутрішні аграрні компанії. Російський виробник м'яса "Мираторг" в минулому році подвоїла своє виробництво завдяки кредиту від державного "VEB" Банку у розмірі 425 мільйонів доларів. Хімічні компанії Acron Group і PhosAgro теж заявила про збільшення прибутків.

В цей же час, інші сектори російської економіки страждають від обвалу російської валюти. Зокрема, виробники автомобілів у Росії скоротили своє виробництво через падіння продажів. Так само продовжує скорочуватися виробництво електроніки, оптичних приладів та іншої техніки.

Економісти кажуть, що поки рубль буде дешевим, а Кремль не покращить бізнес-клімат, доти розвиток внутрішнього виробництва буде не значним і Росії не вдасться повністю замінити імпорт. Раніше видання Bloomberg писало, що економічна криза в РФ спровокувала закриття сотні банків. Крім того, російські банки звітують про падіння прибутку внаслідок введених Заходом санкцій. А в цей же час, Путін і його друзі збагачуються під час кризи і просять росіян потерпіти.

Згідно з нещодавно опублікованими деклараціями, за рік Путін заробив 7,6 мільйонів рублів, що дорівнює 151,6 тисячам доларів. Також президент включив до переліку своєї власності квартиру площею 76 квадратних метрів і гараж, в якому він тримає дві старі "Волги" і "Ниву".

Навіть попри неправдоподібну скромність цих цифр, вони все одно свідчать, що Путін живе добре, а його доходи в 23 рази вищі, ніж в середньому в Росії.