3 опинилася в дуже скрутному становищі, в якому їй необхідний своєрідний "План Маршалла", щоб відновитися і вистояти перед натиском Росії.
Про це в статті на Financial Times пише економіст і старший науковий співробітник Peterson Institute for International Economics Андерс Аслунд.
Він підкреслює, допомога Заходу на кшталт "Плану маршала" була потрібна Україні одразу після розпаду СРСР. Однак тоді в країні не було руйнацій. В неї були заводи і інфраструктура.
Тепер же, після агресії Росії, виробництво на Сході України знищене, шахти затоплені, а електровузли і станції зруйновані російською зброєю.
"Станом на 13 вересня прем'єр Яценюк оцінював збитки від війни для інфраструктури в 9 мільярдів доларів. Тепер ця сума зросла", - пише Аслунд.
Він додає, що Україні потрібно відновити дієздатність держави і економіку. І саме ЄС повинен їй в цьому допомогти, якщо серйозно ставиться до угоди про асоціацію, яку Брюссель і Київ все ж таки підписали. Також, на думку експерта, ЄС не повинен допомагати Україні кредитами.
"Якщо потрібні кошти будуть надані у формі кредитів, Україна не буде фінансово життєздатною", - вважає експерт.
Він також зауважує, що план з відновлення Європи від Держсекретаря США Джорджа Маршалла був покликаний захистити демократичну і вільну Європу від загрози, яка надходила від СРСР.
"Європа знову зіштовхнулася із загрозою для безпеки, але тепер від Росії", - йдеться в статі.
Також він радить Заходу об'єднатися в новий оборонних альянс, в центрі якого був би Євросоюз. Наразі в США і ЄС є НАТО, однак воно не дієздатне. Він також нагадав, що екс-прем'єр Литви Андріус Кубіліус запропонував пожертвувати на допомогу Україні 30 мільярдів євро. Однак раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін говорив, що Україні може не вистачити 30 млрд доларів допомоги Заходу. !zn