UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зафрахтовано третій корабель з українським зерном для боротьби з голодом в Африці

Тема голоду на африканському континенту не сходить зі сторінок світових медіа вже не одне десятиліття, дехто з медійників, що її висвітлювали, завершували самогубством. Нинішню ж ситуацію з реалізацією проєкту «Зернова ініціатива» в Єфіопії, деталізує Мінінфраструктури.  

З українського порту "Чорноморськ" вийшов балкер IKARIA ANGEL з 30 тис. тонн пшениці на борту. Судно зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН і прямує до Ефіопії, яка перебуває на межі продовольчої катастрофи, передає пресслужба Мінінфраструктури.

Читайте також: ООН: Близько 345 млн людей у світі ризикують зіштовхнутися з голодною смертю, з них 70 млн — через війну РФ проти України  

«70 млн соціально незахищеного населення світу, зокрема в Африці та Азії, на грані голоду саме через повномасштабне вторгнення росії”, – наводять у міністерстві результати підрахунків Організації об’єднаних націй.

Крім згаданого, лише за минулу добу з українських портів відправились ще 9 суден. Загалом під час реалізації ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 23 судна вирушили з українських портів до країн Африки. На їх борту 0,64 млн тонн продовольства. Наразі українські порти залишили 159 суден з 3,6 млн тонн агропродукції.

Читайте також: Війна й COVID-19 стали основними факторами трикратного зростання кількості голодуючих в світі – ООН

“Ми відправили 3 судна з понад 90 тисячами тонн пшениці для жителів Ефіопії та Ємену. В планах - експорт ще 190 тисяч тонн, які наразі закуповують партнери з ООН”, - деталізував  глава відомства Олександр Кубраков.

Тема голоду на африканському континенту не сходить зі сторінок світових медіа вже не одне десятиліття. Однією з найвідоміших фотографій, що її висвітлюють, став знімок Кевіна Картера з The New York Times від 26 березня 1993 року. 

Зображено вимореного голодом суданського хлопчика та яструба на задньому плані, що чекає його смерті, щоб поживитися плоттю дитини.  Картина отримала Пулітцерівську премію, а Картер покінчив життя самогубством через чотири місяці після отримання нагороди.