Шостий апеляційний адміністративний суд Києва визнав недійсним наказ про державні будівельні норми, недавно прийняті Мінрегіоном.
Ці норми вводили обмеження висотності забудови в містах - нове поняття "блакитні лінії"; обмеження забудови в зелених зонах - нове поняття "зелені лінії", які визначають межі ландшафтних і рекреаційних територій, на яких заборонене будівництво. Крім того, там чітко обговорювалося обмеження щільності забудови, що забороняє її підвищення в кілька разів; обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові; збільшення майданчиків для відпочинку і спорту в житловій забудові; обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу і інші важливі зміни.
Такі обмеження надзвичайно дратують забудовників, і, зокрема, в даному конкретному випадку було задоволено адміністративний позов приватного акціонерного товариства "Фірма "Хмельницькбуд".
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 квітня 2018 № 100 "Про затвердження ДБН Б 2.2-12: 2018" Планування і забудова територій" суд визнав протиправним і недійсним.
Проте заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе сказав з приводу цього рішення суду, що нові державні будівельні норми з містобудування, а саме ДБН Б. 2.2-12: 2018 "Планування і забудова територій", діють і продовжують діяти, незважаючи на опір і сплановану кампанію проти вступу їх у дію.
"Днями Шостим апеляційним судом було скасовано всі попередні рішення щодо оскарження законності нових ДБН "Планування і забудова територій" та визнано недійсним наказ Мінрегіону №100 про затвердження цих ДБН, однак не самі ДБН. Тому хочу прояснити ситуацію. Визнання цього наказу недійсним ніяк не впливає на силу ДБН. Наказ - лише технічний інструмент, який затверджує та дає старт для публікації державних будівельних норм, після чого вони набувають чинності у відповідності із законом і не можуть бути зупинені іншим способом. Це незворотній процес і тому дія цих ДБН не припинялася ні на хвилину. До уваги всіх, хто якось намагається нівелювати ці позитивні зміни в галузі - ДБН Б. 2.2-12: 2018 "Планування і забудова територій" діють і продовжують діяти!"- сказав Парцхаладзе.
Парцхаладзе підкреслив, що Мінрегіон при цьому продовжує захищати безпеку та комфорт людей у всіх інстанціях, зокрема, готується подавати касацію. Адже нові вимоги, проти вступу яких була спланована ця кампанія, містять понад 50 принципово якісних змін для поліпшення життя людей.
Нагадаємо, ДБН "Планування і забудова територій" було розроблено на заміну попередніх будівельних норм, регулюючих містобудування, які діяли ще з 1992 року.
За кілька днів до вступу в силу цих важливих ДБН в Окружному суді Києва було зареєстровано низку позовів, спрямованих на визнання протиправним та нечинним наказу Мінрегіону, який затверджує зазначені ДБН. На дію ДБН це не впливає, вони почали діяти з 1 вересня 2018 року і продовжують діяти зараз. Це обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг у відповідності з їх призначенням.
Київ посів дев'яте місце в "чорній" десятці регіонів України, де найбільше вирубують ліс, лише трохи поступився Івано-Франківської області, але обігнав Хмельницьку. За п'ятнадцять останніх років у київських міських лісах з'явилося 2300 га суцільних вирубок, що становить 6,6% всієї площі київських лісопосадок, знищено близько мільйона дерев.
Хто заробляє на українському "чорному" ліс - читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Озеленення" Європи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".