За жовтень поточного року кількість домогосподарств, що мають борги за спожитий газ, збільшилася до 60% в порівнянні з попередніми періодами.
Про це повідомляє Асоціація постачальників енергоресурсів на відомчому сайті.
Однією з причин формування заборгованості в асоціації назвали заборону уряду відключати боржників від надання послуг нараховувати їм пені в зв'язку з карантином.
На думку першого заступника асоціації Євгена Нацвін-Степанова, така заборона позбавила постачальників одного з важливих важелів впливу. Це призвело до того, що "значна кількість громадян просто припинила платити за спожиті ресурси".
Він зазначив, що протягом літа-початку осені ситуація з боргами була більш оптимістичною, адже через низький споживання користувачі погашали борги попередніх сезонів.
У структурі заборгованості населення за житлово-комунальні послуги найбільша частка - борги за газ.
"За даними Державної служби статистики України, борг населення за спожитий природний газ та послугу по його доставці на початок жовтня 2020 перевищив 21,1 млрд грн із загального боргу населення за житлово-комунальні послуги в обсязі 54,3 млрд грн", - повідомив заступник голови правління АПЕ.
У АПЕ побоюються, що в разі непогашення українцями боргів за газ і ЖКП країну в розпал опалювального періоду чекає колапс комунальної системи.
Також систематичні неплатежі призводять до накопичення боргів, які потім споживачам ще складніше погасити. Після карантину це може привести до стягнення в судовому порядку, зазначили в асоціації.
Раніше повідомлялося, що через критичні борги 16 виробників тепла до сих пір повністю або частково заблокований старт опалювального сезону в 11 населених пунктах.
Про це свідчать оперативні дані НАК "Нафтогаз України" про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецзобов'язань.
Нагадаємо, несплата за комунальні послуги не є підставою для виселення з житла, але підприємство, яке надає послуги, може звернутися до суду, результатом чого може стати арешт майна боржника.
Нацкомісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг, має намір в новому році підвищити тарифи на доставку газу через подорожчання газу.
У структурі тарифу на розподіл - 50% вартості газу як такого. А в діючому тарифі закладена ціна газу до його підвищення.
При цьому вона не очікує подальшого зростання вартості газу.