UA / RU
Підтримати ZN.ua

За рік український бюджет недоотримує через офшори близько 2 млрд доларів. Це бюджет Києва – Бабінець

За словами журналістки "Слідство.Info", якщо в Україні почнеться справжня деофшоризація, ми отримаємо цілий бюджет гігантських міст-мільйонників

Через офшори український бюджет недоотримує близько 2 мільярди доларів. Це по суті бюджет столиці України. Ще півмільярда доларів недотримуються через дивіденди. Про це  заявила журналістка «Слідство.Info» Анна Бабінець під час обговорення "Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах" від ZN.UA.

"На жаль, для України слово «офшор» не є таким тригером, як у цивілізованих країнах. Ми тут повертаємося в принципі до культури сплати податків, тому що коли велика кількість людей отримує зарплату (або частину зарплати) в конвертах, як їх може тригерити хтось, хто уникає оподаткування", - заявила вона.

За її словами, поки керівники держави не почнуть змінюватися, ситуація з офшорами в Україні залишиться на тому ж рівні, що й раніше.

«Вони (посадовці - ред.) тепер просто декларують ці офшори, бо вважають, що це нормально. Спеціально сиділа ознайомлювалася з цифрами, які втрачає український бюджет від всіх цих махінацій. Всі бачать, що в перших осіб держави є офшори. Що робитимуть бізнесмени, якщо вони бачать, що в президента є низка офшорів, який навіть квартири купує через офшори…Власне близько 2 млрд доларів на рік недоотримує український бюджет….Це по суті бюджет міста Києва», - сказала Бабінець.

При цьому, журналістка уточнила, що ще півмільярда доларів недотримуються через дивіденди. Це приблизно бюджет Дніпра або Харкова.

«Якщо почнеться справжня деофшоризація, ми отримаємо цілий бюджет гігантських міст-мільйонників», - додала вона, зазначивши, що деофшоризація не станеться доти, доки на це не буде політичної волі перших посадовців.

Крім того, Бабінець переконана, що в Україні, як у інших розвинених країнах, потрібно виховувати культуру сплати податків у населення, зокрема у роботодавців.

Читайте також: Реалізація Антикорупційної стратегії прогнозовано дасть економічний ефект у розмірі 200 млрд гривень – глава НАЗК

"Дзеркало тижня" продовжує цикл актуальних бесід, тема обговорення - «Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах». Трансляція: