UA / RU
Підтримати ZN.ua

За останні три роки європейські країни отримали через ГТС України більше 200 млрд кубометрів газу з РФ

Незважаючи на це, Україна досі залишається поза європейською газовою системою.

В останні три складних для України роки, протягом яких країна постраждала від агресії РФ, європейські партнери отримали через українську газотранспортну систему від майже 60 (2014 рік) до 79 (2016 рік) млрд кубометрів транзитного російського газу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко, посилаючись на дані "Укртрансгазу" та "Нафтогазу України". Автор констатує, що Україна, незважаючи на це, сьогодні як і раніше залишається поза європейською газовою системою.

Єременко також зазначає, що на сьогодні "газовий коридор" між Польщею та Україною дозволяє транспортувати 1,5 млрд кубометрів газу на рік (для порівняння: "газові коридори" зі Словаччиною та Угорщиною дозволяють транспортувати до України щорічно 15,5 і 6,1 млрд кубометрів відповідно). Даний маршрут, при цьому, завантажений лише на 65%.

Нагадаємо, 7 червня польський термінал з прийому зрідженого газу (LNG-термінал) Свіноуйсьце прийняв перший танкер зі скрапленим газом із США. Тим самим Польща відкрила т. зв. "північні ворота" для поставок скрапленого газу через LNG-термінал на північно-західному узбережжі країни.

Заступник міністра енергетики Польщі Міхал Куртика тим часом, зазначив, що Польща вітає участь України у створенні регіонального європейського газового хабу.

На думку заступника голови правління PGNiG Мацея Возняка, багато в цьому питанні залежить від української сторони.

"Польща зацікавлена у створенні інтерконектора з Україною. Ми кілька років ведемо про це переговори з НАК "Нафтогаз України" і оператором ГТС "Укртрансгазом". З нашої сторони необхідно небагато - добудувати близько 1,5 км трубопроводу, і ми готові це зробити, як тільки українська сторона визначиться з будівництвом на своїй стороні 110 км трубопроводу", - сказав він в інтерв'ю DT.UA.

Детальніше про проблеми включеності ГТС України до європейської газової системи читайте у статті Алли Єрьоменко "Чому євросусіди не дуже розраховують на українську ГТС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".