Публікація річної фінансової звітності "Приватбанку" за 2016 рік зробила більш очевидними поспіх та відсутність системного підходу Нацбанку до процедури націоналізації найбільшої банківської установи країни, пишуть у своїй статті для DT.UA Юрій Сколотяний і Вадим Сирота.
Адже аудиторська компанія E&Y "не змогла підтвердити, коли виникли збитки, за якими сформовано резерви в розмірі 155 млрд, і як на ці резерви вплинула здійснена восени 2016-го і так і не завершена реструктуризація кредитного портфеля Приватбанку на 137 млрд грн". Особливо делікатною виглядає ситуація із згаданою реструктуризацією, яка хоч і була ініційована НБУ, але "за заявами його функціонерів, виявилася марною: місце більш як сотні старих компаній-позичальників зайняли кілька десятків аналогічних "порожніх" компаній без активів, доходів і досвіду ведення операційної діяльності, а нові кредити було так само видано на неринкових умовах".
Автори підкреслюють, що конкретні вимоги до докапіталізації "Приватбанку" встановлюються на підставі ще одного звіту, підготовленого аудиторами з E&Y (due diligence), результати якого з'явилися вже в березні. Але "сам цей звіт тримається в секреті, попри те, що ним обґрунтовано потребу в нових гігантських видатках держбюджету. Очевидно, під традиційним приводом "банківська таємниця", під яким нароблено вже ох скільки темних справ не тільки в нашій країні".
Нагадаємо, в Меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити до кінця червня реструктуризацію кредитного портфеля екс-акціонерів "Приватбанку". У грудні минулого року Глава Нацбанку В. Гонтарєва заявила, що 97% корпоративного кредитного портфеля становила заборгованість структур, пов'язаних з колишніми власниками цієї банківської установи. Оприлюднена нещодавно фінансова звітність "Приватбанку" за 2016 рік з аудиторським висновком компанії E&Y містить інформацію про приблизно 10 млрд. грн. заборгованості пов'язаних з екс-акціонерами банку осіб (5,6 % від всіх корпоративних кредитів). Незважаючи на це, нещодавно було озвучено про потреби "Приватбанку" у додатковій капіталізації на суму 38,5 млрд. грн.
Детальніше про закулісну боротьбу навколо націоналізованого "Приватбанку", можливі причини відставки його Голови Правління А. Шлапака та явні регуляторниі провали Нацбанку, читайте в статті Юрія Сколотяного і Вадима Сироти "Помилочка сталася" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".