UA / RU
Підтримати ZN.ua

За кожен день неповернення депозиту банки будуть платити 1% пені: законопроект

Для банків буде введено відповідальність за порушення умов договору депозиту у частині несвоєчасного повернення вкладнику його коштів: банк змушений буде платити 1% від суми вкладу за кожний день затримки.

Верховна Рада схвалила у першому читанні зміни до Цивільного кодексу України, якими передбачається стягнення з банків пені у розмірі 1% за кожен день прострочення виплати вкладникам депозитів.

За відповідний законопроект №2202 проголосували 239 народних депутатів у середу, 2 червня.

Змінами пропонують розширити ст.1058 Цивільного кодексу України, внісши новий пункт 4.

"За порушення банком термінів повернення грошової суми (вкладу) банк виплачує вкладникові недодержку (пеню) в розмірі 1% від зазначеної в договорі суми вкладу за кожен день прострочення виконання зобов'язання, включаючи день сплати", - йдеться в законопроекті.

"В умовах поглиблення світової фінансової кризи та її впливу на економіку України поширеним стало явище несвоєчасного повернення банками вкладів (депозитів) своїх клієнтів ... Існує необхідність закріпити на рівні закону відповідальність за порушення банком умов договору банківського вкладу (депозиту) в частині несвоєчасного повернення вкладів (депозитів)", - підкреслює у пояснювальній записці автор законопроекту народний депутат від КПУ Вікторія Буллах (є головою підкомітету з питань гарантування вкладів громадян та захисту прав споживачів фінансових послуг комітету).

Коментуючи цю ініціативу у парламенті, заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко зазначив, що при підготовці до другого читання доцільно додатково регламентувати ситуацію, коли невиплати пов'язні з об'єктивними причинами.

Окрім цього, вважає він, необхідно переглянути запропонований розмір пені.

У висновках Головного науково-експертного управління ВР зазначається, що прийняття зазначеного законопроекту сприятиме захисту прав та законних інтересів клієнтів банківських установ. Разом з тим, вважають в управлінні, запропонований розмір пені вимагає економічного обґрунтування.

Окрім цього, парламентські експерти вважають за доцільне надати сторонам договору право самостійно визначати у договорі більший розмір пені, ніж передбачено законом, за винятком договорів, укладених банком з його акціонерами (учасниками), афілійованими особами і з працівниками цього банку, а також обмежити максимальний розмір пені, який не повинен перевищувати величину відповідного банківського вкладу (депозиту). !zn

Читайте також:

Українці забрали з банків 86 млрд гривень депозитів

Вкладникам з Криму розповіли, як можна забрати свої гроші з проблемних банків

НБУ продовжив обмеження на зняття грошей з гривневих депозитів і карток