UA / RU
Підтримати ZN.ua

За час управління АРМА завод російського олігарха накопичив великі борги – Trap Aggressor

Також із підприємства було звільнено частину працівників.

Завод бетонних виробів ТОВ «Аерок»,  який був у власності російського олігарха Андрєя Молчанова, а тепер арештований та перебуває під управлінням Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, заборгував мільйони гривень за договорами про оплату послуг. Водночас колишні працівники ТОВ «Аерок» позиваються до заводу у звʼязку зі звільненням, повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, яка моніторить процес стягнення російських активів, з посиланням на реєстр судових рішень.

Так, до ТОВ «Аерок» позивається «Київоблгаз» через заборгованість за надання послуг з розподілу природного газу у червні-вересні 2022 року на суму 2,6 млн грн. Ще 2,6 млн грн завод заборгував ПП «Альфа Легіон» за договором про надання послуг охорони. Приватне підприємство «Капіталпромбуд» просить суд стягнути з ТОВ «Аерок» заборгованість у сумі близько 4 млн грн у звʼязку з несплатою робіт за договором підряду, а ТОВ «Транс-Сервіс-1» вимагає сплатити 77 тис. грн за організовані перевезення автомобільним транспортом.

Також аналітики зазначають, що до підприємства позивається низка працівників, які прагнуть оскаржити нещодавні звільнення та поновитися на роботі. Станом на квітень 2023 року на розгляді суду були позови десяти таких працівників.

Завод «Аерок» належить російському мультимільйонеру Андрєю Молчанову, який вважається близьким до президента РФ Владіміра Путіна. Зокрема в Росії бізнесмен відомий будівництвом житла для військовослужбовців російської армії. В Україні компанія має три заводи: в Обухові та Березані Київської області та недобудований об’єкт в Стрию на Львівщині.

Читайте також: Суд арештував дві земельні ділянки на Львівщині, які належали Оксані Марченко. Арештоване майно коштує майже 17,5 млн грн

Активи ТОВ «Аерок» арештували та за рішеннями судів 25 травня та 2 листопада 2022 року у справі про фінансування війни та передали в управління АРМА. Мова йшла про корпоративні права та статутний капітал ТОВ «Аерок», велику кількість нерухомості, земельних ділянок, транспортних засобів та робочого устаткування.

У січні цього року управителем заводу «Аерок» обрали фірму «Харківські будматеріали», однак з управителем станом на квітень договір поки не укладений, тривають процедури оцінки.

«Якщо парламент нарешті не запровадить нові механізми відбору управителів і реалізації російських активів через платформу електронних аукціонів Prozorro.Sale, то може так статися, що Україні з часом доведеться розраховуватися за накопиченими боргами цих активів з бюджету, поки вони простоюють під час війни», - наголосили в Trap Aggressor. 

З моменту створення АРМА ZN.UA  регулярно писало про неефективність і корумпованість агентства. Але ми точно не підтримуємо лікування головного болю гільйотиною. Голова правління StateWatch Олександр Лємєнов пояснює, «Чому розігнати АРМА — це погане рішення».