UA / RU
Підтримати ZN.ua

За 10 років Дубай планує подвоїти свою економіку і ввійти до топ-3 найрозвинутіших міст світу

Незважаючи на прогнози глобальної рецесії, країни Перської затоки розраховують на своє процвітання за рахунок, зокрема, високих цін на їхню нафту.

Дубай оголосив план економічного розвитку на наступне десятиліття вартістю 8,7 трлн доларів, що має подвоїти розмір економіки міста та вивести його в топ-три найрозвинутіших в світі, передає CNBC.

«Дубай увійде в число чотирьох провідних світових фінансових центрів зі збільшенням прямих іноземних інвестицій до понад 650 мільярдів дирхамів ОАЕ (177 мільярдів доларів) протягом наступного десятиліття. Понад 300 тисяч глобальних інвесторів допомагають перетворити Дубай у місто, що розвивається найшвидше», – написав у Twitter шейх Мухаммед бін Рашид аль-Мактум, правитель Дубая. 

У дописі описано кілька зі 100 «майбутніх трансформаційних проєктів», включених до десятирічної економічної дорожньої карти:

Кілька днів тому Дубай оголосив про скасування 30-відсоткового податку на алкоголь, що, схоже, було зроблено для стимулювання туризму та бізнесу. Останніми роками емірат, який є блискучою комерційною та туристичною столицею багатих на нафту Об’єднаних Арабських Еміратів, проводить серію реформ, спрямованих на те, щоб зробити його більш привабливим для життя та інвестування іноземців та міжнародних компаній.

Розмір економічних цілей міста може викликати певний скептицизм, але фінансові експерти в Дубаї вважають, що вони досяжні.

«Це амбітно, але немає причин сумніватися в цих цілях, враховуючи економічну історію Дубая та результати реформ», — сказав Тарек Фадалла, виконавчий директор Nomura Asset Management на Близькому Сході.

Карім Джета, головний інвестиційний директор дубайської фірми з управління активами Longdean Capital, вказав на конкуренцію: сусідня Саудівська Аравія сама інвестує трильйони, щоб позбутися свого закритого та консервативного іміджу та залучити туризм та іноземні інвестиції.

«Оскільки сусідні країни, такі як Саудівська Аравія, відкриваються та прагнуть залучити більше регіонального бізнесу, Дубай ставить перед собою цілі все вище та прагне стати глобальним центром», - сказав він.

Читайте також: Чим похвалилися Україна та інші країни на Міжнародній виставці в Дубаї

Дубай довгий час був регіональним центром Близького Сходу, але останнім часом поширює свій вплив і у світі. 90% населення тут - іноземці з різних частин світу, і протягом багатьох років місто пропонує стиль життя, який можна порівняти із західним світом, а також пляжі, відсутність прибуткового податку та один із найнижчих у світі рівнів злочинності.

Нещодавно ОАЕ змінили свої ісламські вихідні з п’ятниці по суботу на західні вихідні з суботи по неділю, щоб відповідати решті світу, і почали пропонувати програму віз для віддаленої роботи через пандемію коронавірусу.

Коли більша частина світу очікує широкомасштабної рецесії у 2023 році, високих витрат на енергоносії та повільного економічного зростання, країни Перської затоки загалом очікують процвітання, каже Фадлаллах з Nomura – це підкріплюється все ще високими цінами на нафту та планами диверсифікувати економіку.