UA / RU
Підтримати ZN.ua

З "ВТБ Банку" перед ліквідацією вивели ряд активів - ФГВФО

Фонд гарантування підозрює менеджмент банку в шахрайстві.

З власності "ВТБ Банку" перед його ліквідацією вивели нерухомості на понад 105 млн грн. А в ході ліквідації банку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб недорахувався 46 одиниць нерухомості, які перебували на його балансі з 2015 року. Про це повідомляє Фонд гарантування.

За даними Фонду, ці об'єкти були перереєстровані держреєстратором Дніпровського філії одного з комунальних підприємств Ю. В. Гладковим на фізичну особу на підставі "додаткового рішення Індустріального районного суду Дніпра". Потім ці об'єкти були позначені, як статутний капітал новоствореної компанії, зареєстрованої 30 листопада 2018 року зі статутним капіталом всього в 1 тис. грн в Дніпрі. Компанія ця зарезервована на згадане фізична особа.

При цьому "основне рішення по цій справі не має ніякого відношення до ВТБ і його майна, а саме позовна заява щодо нього суд так і не розглянув, стверджує ФГВФО.

"У ФГВФО є всі підстави вважати ці дії шахрайськими", - йдеться в повідомленні.

За даними Фонду, в 2014 році на баланс банку було взято 311 квартир та об'єктів комерційної нерухомості на підставі договорів іпотеки. За наступні три роки з них були продані всі, крім 46-ти, які залишалися на балансі на момент входження в банк ФГВФО.

"За дивним "збігом обставин", саме ці нереалізовані 46 одиниць і були вказані в загадковому додатковому рішенні суду 15 січня 2016 року, про яке стало відомо в грудні 2018-го. Виходить, авторам цього рішення за три роки наперед було відомо, які саме об'єкти з більш 300 залишаться у власності банку наприкінці 2018 року", - стверджують у ФГВФО.

На основі зібраних даних Фондом подано заяву в правоохоронні органи. Крім того, готується апеляційна скарга на вищевказане судове рішення.

Нагадаємо, що 19 грудня Нацбанк прийняв рішення ліквідувати український ВТБ Банк.

Раніше Нацбанк відніс "ВТБ Банку" до категорії неплатоспроможних. До цього "ВТБ-Банк" ввів ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності. У Нацбанку при цьому підтвердили наявність проблем з ліквідністю в банку.

Президент Петро Порошенко 15 березня 2017 року затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнулися ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЕс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк". 6 березня 2018 року глава держави продовжив санкції ще на рік.