UA / RU
Підтримати ZN.ua

З прогнозами інфляції у НБУ справа йде не кращим чином — Данилишин

Достовірність прогнозів в наших умовах апріорі перебуває під сумнівом.

З прогнозами інфляції у НБУ справа йде не кращим чином. Правда, і в практиці світових Центробанків помилкові прогнози щодо цінової динаміки зустрічаються приблизно з тією ж частотою, що і вдалі. Якщо розглянути країни, економіки яких належать до малих відкритих економік (Україна - в їх числі), то станом на середину минулого року в 40% з них не досягнуті оголошені інфляційні цілі.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України. За його словами, в українських умовах інфляція найчастіше виникає через неузгодженість дій органів держуправління.

"Достовірність прогнозів в наших умовах апріорі перебуває під сумнівом (втім, є деякі сумніви в прогностичних здібностях відповідних фахівців НБУ). Тому вони не завжди можуть служити якісною базою для прийняття рішень, - зазначає голова Ради НБУ. - Дуже важливо не забути про головні наші стратегічні цілі - про зростання економіки, зниження рівня безробіття та підвищення доходів населення. Сама по собі стабілізація інфляції на низькому рівні зовсім не гарантує досягнення цих цілей. Тим більше що використовуваний нині для цього інструмент НБУ - підвищення облікової ставки - має наслідком подорожчання кредитів".

Детальніше про проблеми боротьби з інфляцією читайте в матеріалі Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічне зростання. Що важливіше?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".