UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року в Україну завезли близько 500 тис. автомобілів на єврономерах - Южаніна

Зараз поліція не може перевірити порушників терміну перебування автомобілів на іноземних номерах в режимі транзиту.

З початку 2018, тобто менш ніж за рік, в Україну було завезено понад півмільйона автомобілів на єврономерах. У той же час визначити точну кількість автомобілів на "євробляхах" в Україні зараз неможливо, оскільки різні джерела надають різні дані, заявила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Інформація різна, але за ті кілька місяців, за неповний 2018 рік, завезено більше, ніж півмільйона автомобілів. Чи справді ця кількість досягла двох мільйонів, або менше, я не можу стверджувати. Тому що статистика громадських активістів, власників таких автомобілів і Державної фіскальної служби абсолютно різна", - сказала Южаніна в ефірі телеканалу "Прямий".

Вона також додала, що наразі Національна поліція України не має доступу до бази митників, щоб перевірити авто на єврономерах.

Депутат також розкритикувала постанову Верховного суду про використання автомобіля з іноземною реєстрацією і заявила про необхідність прийняття закону, який вирішив би цю проблему, на найближчому сесійному тижні парламенту.

"Людям треба роз'яснювати, що вони порушують при ввезенні таких авто, в режимі "транзиту або тимчасового ввезення", і яка відповідальність настає за порушення законодавства. Тому ця постанова Верховного суду містить гірші положення для громадян України, ніж ви собі уявляєте! Кожен громадянин повинен знати про відповідальність - це великі суми штрафу. Тому потрібно якомога швидше прийняти закони про "євробляхи" у другому читанні, і вирішити цю проблему, і рухатися далі. У найближчий сесійний тиждень будуть прийматися закони, які повинні вирішити цю проблему", - сказала Південця.

Нагадаємо, що Рада 13 липня прийняла за основу закон про "євробляхи", яким вносяться зміни в Податковий кодекс Українищодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (№8487) і (№8487-1) до Митного кодексу України, а також деякі законодавчі акти України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України (№8488 і №8488-1). За ухвалення законопроектів за основу проголосували 260 і 256 депутатів відповідно.

Детальніше про перспективи розвитку авторинку читайте в статті автора Максима Шкіля "Доступні авто в кожен дім! А що далі?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".