З початку поточного року в Україну імпортовано 56 тисяч вживаних автівок, до держбюджету сплачено 4,3 млрд гривень. При цьому обсяги митного оформлення вживаних авто зросли у шість разів, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.
Загалом за десять місяців цього року в Україну імпортовано 123 тисячі автомобілів, до бюджету сплачено 17,4 млрд гривень. Цього року до країни щомісячно ввозиться майже шість тисяч автівок (проти однієї тисячі раніше), а жовтні ввезено понад сім тисяч, наголосили у ДФС.
"Такому зростанню сприяли внесені зміни до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, якими знижено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що були у використанні, у 10-20 разів", - пояснили у відомстві.
Фіскали наголошують на тому, що завдяки цьому вдалося зменшити загальне податкове навантаження, яка становить близько 35-40% до вартості автомобіля. У службі нагадали про те, що до прийняття закону податкове навантаження на вживані автомобілі сягало 90%.
Відповідна норма діє в Україні з 1 серпня 2016 року (з моменту набуття чинності Законом України "Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів") до 31 грудня 2018 року.
Ввезти транспорт за зниженими ставками акцизного податку можуть як фізичні, так і юридичні особи.
Раніше повідомлялося про те, що у жовтні в Україні було реалізовано 7413 нових легкових автомобілів, що на 26,8% більше, ніж рік тому.
За даними ДФС, більш 63,9 тисячі транспортних засобів комерційного і особистого користування з іноземною реєстрацією, які ввозилися протягом 2015-2017 років у режимі транзиту та тимчасового ввезення, знаходяться в Україні з порушенням терміну.