UA / RU
Підтримати ZN.ua

З 28 липня набуває чинності заборона на імпорт молока і молочної продукції з України до Росії

Найбільше Україна постачала до Росії сирів - на них минулого року припало майже 12% російського ринку.

Росія з 28 липня вводить заборону на постачання молока і молочної продукції з України. Це рішення прийнято у зв'язку з неодноразовими порушеннями російських ветеринарно-санітарних вимог. Мова, зокрема, йде про виявлення антибіотиків тетрациклінової групи. Заборона стосується всієї молочної продукції, включаючи сири.

"Введена з 28 липня заборона розповсюджується і на так звану молоко- і сировмісну продукцію, яка виробляється з рослинної сировини з додаванням молока", - заявив керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт.

"Існує порядок, згідно з яким молоко, що додається у цю продукцію, має бути з атестованих Россільгоспнаглядом підприємств, - пояснив він. - Але оскільки тепер через заборону таких підприємств немає, ця продукція також підпадає під обмеження".

Коментуючи необхідність введення заборони на постачання молочної продукції з України, Данкверт заявив, що це було вимушеним заходом. "Проаналізувавши ті ризики, які посилилися останнім часом, ми прийшли до висновку, що українські колеги не контролюють ситуацію з використанням антибіотиків та іншими небезпечними речовинами, - сказав він. - Схоже, "шлях" антибіотиків в інші молочні продукти починається з сухого молока та сухої сироватки, де їхня концентрація збільшується вдесятеро".

Підкресливши, що порушення стали систематичними, він повідомив, що якщо в 2013 році "набралося 37 випадків виявлення антибіотиків тетрациклінової групи та інших небезпечних речовин в українській молочній продукції, то за перше півріччя цього року їхнє число досягло 196".

"Тому, проаналізувавши ситуацію і ступінь небезпеки, яку несе ця продукція, ми прийняли рішення обмежити її постачання з 28 липня цього року", - заявив глава Россільгоспнагляду.

У 2013 році Україна поставила до країн Митного союзу 6,99 тис. тонн сухого молока і вершків на $ 28,7 млн, 17,9 тис. тонн молочної сироватки на $ 25,6 млн, майже 3 тис. тонн вершкового масла на $ 17,8 млн, 56,2 тис. тонн сирів і сиру на $ 351,9 млн. Значна частина цієї продукції - 89%, 74%, 91,4% і 89,6%, відповідно, була реалізована в Росії.

У січні-травні 2014 року ввезення сухого молока і вершків з України в Митний союз збільшилося в 2,1 рази - до 1,5 тис. тонн. Його вартість зросла в 2,9 рази - до $ 5,5 млн. Половина цієї продукції була реалізована в Росії.

Постачання сиру і сиру за п'ять місяців склали 11,6 тис. тонн на $ 79,8 млн. 80% цієї продукції призначалося для РФ, вершкового масла - 2,1 тис. тонн на ,2 млн (92,2% завезено в Росію), молочної сироватки - 6,3 тис. тонн на $ 9,6 млн (49,1%).

Нагадаємо, 4 липня Росспоживнагляд заборонив постачання молока та молочної продукції підприємствах, що входять до ДП "Мілкіленд-Україна". До цього в квітні було зупинено ввезення продукції шести українських підприємств, які виробляють сир. Під обмежувальні заходи потрапили ПП "Рось", філія "Охтирський сиркомбінат", АТ "Пирятинський сиркомбінат", ТОВ "Гадячсир", ПАТ "Золотоніський маслоробний комбінат" та ТОВ "Техмолпром".

Крім того, з 28 липня Россільгоспнагляд також ввів заборону на ввезення рослинної продукції, зокрема, овочів та фруктів з України у ручній поклажі, багажі та у поштових відправленнях.

Нагадаємо, в РФ неодноразово лунали заклики повністю заборонити імпорт тих чи інших видів продукції з України. Разом з тим, президент Росії Володимир Путін заявив, що він проти таких методів, зокрема, щодо молочної продукції. !zn

Читайте також:

Росспоживнагляд готується розширити заборону на імпорт продуктів з України

Мінекономіки прогнозує нову торговельну війну з Росією

Путін відкинув ідею про повну заборону на постачання української молочної продукції в Росію

Білорусь заблокувала імпорт українських кондитерських виробів

Українські кондитери звинуватили Росспоживнагляд в порушенні міжнародного законодавства