UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврозона приречена незалежно від того, покине її Греція чи ні – The Telegraph

Греція не буде єдиною державою, яка щосили намагається залишитися в єврозоні, вважають експерти.

Єврозона приречена і не зможе існувати в її нинішній формі, незалежно від того, покине її Греція чи ні, пише британське видання The Telegraph з посиланням на аналітиків ECU Group for the Change.

Єдина європейська валюта стає все більш економічно дивергентною. Крім цього, на існування єврозони істотно впливають політичні, соціальні та культурні відмінності між країнами ЄС. Зрештою, єврозона повинна "інтегруватися або розпастися", вважають аналітики.

Фактично відмова Греції від єдиної європейської валюти не вплине на те, що єврозона стикається з глибоко вкоріненими проблемами, які можна вирішити або розпадом, або повномасштабної політичною інтеграцією.

Експерти з ECU Group for the Change вважають, що країни, які використовують євро, відчувають різні зрушення в попиті і пропозиції, і на даний момент економіки країн єврозони є найбільш дивергентними з 1982 року.

"Реальна політична криза станеться тоді, коли лідери країн єврозони зіткнутися з дилемою єдиної валюти: інтеграція чи дезінтеграція. Те, що зараз відбувається в Греції, є лише одним прикладом дегенерації єврозони. Не слід вважати, що Греція буде єдиною державою, яка щосили намагається залишитися в єврозоні", - вважають аналітики.

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. На наступний день МВФ відмовив Греції у відстроченні оплати по кредиту. Лагард підкреслила, що Афіни повинні повернути 1,5 млрд євро ($ 1,7 млрд) Фонду до 30 червня. Інакше вже з 1 липня, це буде розглядатися як заборгованість. Це завадить Греції отримати будь-яку іншу додаткову допомогу від кредитора. Пізніше глава МВФ заявила, що визнає дефолт Греції 1 липня в разі невиплати боргів.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".