3 з 23 лютого в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів у рамках автономного преференційного торговельного режиму між Україною та ЄС. Відповідне рішення Європейського парламенту було опубліковано в офіційному журналі ЄС 22 квітня. "Правила набудуть чинності наступного дня після їхнього опублікування в офіційному журналі Європейського союзу", - йдеться в тексті документа.
Преференційний режим торгівлі передбачає зниження ставок мита для постачань українських товарів, а також встановлення квот на такі постачання, що дозволить вітчизняним експортерам збільшити постачання на ринки ЄС. Починаючи з моменту введення автономного преференційного торговельного режиму, ставки ввізного мита ЄС встановлюють на рівні, який має діяти в перший рік після введення вільної торгівлі в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Діяти режим буде до 1 листопада цього року, або до підписання економічної частини угоди про асоціацію України і ЄС.
Нагадаємо, 3 квітня на своєму пленарному засіданні Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії про впровадження пакету автономних торговельних преференцій ЄС щодо України, в рамках яких Європейський Союз в односторонньому порядку поширить на український експорт до ЄС митні пільги, передбачені положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом щодо Зони вільної торгівлі Україна-ЄС. При цьому Європейський Союз не буде застосовувати автономні преференції для товарів, вироблених в Криму.
За оцінками міністерства економічного розвитку і торгівлі України набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом дозволить збільшити щорічні обсяги вітчизняного експорту на третину. Загальний економічний ефект від торговельних преференцій ЄС для української економіки може скласти 497 млн. євро і буде включати в себе 340 млн. євро - від збільшення експорту агропродукції.
Як відомо, 14 квітня Рада ЄС схвалила рішення Єврокомісії в односторонньому порядку знизити мита для українських товарів на європейському ринку. Мова, зокрема, йде про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або скасовувати мита ЄС на товари, вироблені в Україні. Разом з тим, ці заходи не направлено на те, щоб замінити зону вільної торгівлі, і вони будуть діяти тільки обмежений період: до 1 листопада 2014 року.
Такий односторонній захід встановить пільговий доступ на ринок ЄС для українських експортерів у повній відповідності з графіком поступок, яких було досягнуто під час переговорів про зону вільної торгівлі. У свою чергу, Україна не повинна надавати додатковий доступ для експорту з ЄС. Передбачається, що тимчасове скасування митних зборів буде повним або частковим, залежно від сектора, і призведе до економії 500 млн євро. !zn
Читайте також:
Набуло чинності рішення ЄС про зниження мита для українських товарів
Україна підпише економічну частину Угоди з ЄС після президентських виборів
РФ готує Україні "жорсткі заходи" через плани вийти з СНД і підписати ЗВТ з Євросоюзом