UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз може ввести санкції проти України – Данилюк

Україна повинна в найкоротші терміни підписати багатосторонню декларацію про усунення подвійного оподаткування.

Міністр фінансів Олександр Данилюк попередив, що Європейський Союз може запровадити проти України економічні санкції у разі непідписання Багатосторонньої конвенції MLI про усунення подвійного оподаткування.

"Ми повинні до 28 червня підписати багатосторонню конвенцію про виконання заходів, що стосуються угоди про оподаткування, це так званий MLI. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів ще в грудні минулого року", - заявив глава Мінфіну на засіданні Кабінету міністрів у середу, 23 травня, повідомляє FinClub.

Данилюк нагадав прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про необхідність надати йому повноваження підписати декларацію від імені України.

"Я все ще чекаю повноважень, які дадуть мені можливість це підписати. Чому це важливо до 28 червня? Це останній шанс для України приєднатися до цієї угоди. Його ще треба буде ратифікувати. Цей процес має бути завершений до кінця року. Якщо це не буде зроблено - існуватиме ризик застосування економічних санкцій проти України з боку Європейського Союзу", - пояснив Данилюк.

Очільник Мінфіну вказав на важливість підписання та ратифікації MLI для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Напередодні в Міністерстві фінансів попередили про ризик включення України до офшорного списку Євросоюзу у разі непідписання Багатосторонньої конвенції MLI про усунення подвійного оподаткування.

Підписання MLI знаходиться на етапі очікування відповіді від президента з приводу надання відповідних повноважень міністру фінансів. Потім Угоду має ратифікувати Верховна.

Декларація MLI є частиною Плану дій з протидії розмивання бази і виведення прибутку з-під оподаткування BEPS (Base Erosion and Profit Shifting). Підписавши і ратифікувавши багатосторонню конвенцію, Україна одночасно виконує декілька пунктів плану, що входять до мінімального стандарту BEPS.

5 грудня ЄС прийняв "чорний список "податкових укриттів", який включає в себе 17 юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС з податкових питань.

Згодом ЄС виключив вісім країн і територій зі списку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС у податковій сфері належним чином.