Росія повинна усвідомлювати, що довіру до неї як до надійного постачальника газу в даний момент падає. Про це заявив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер.
За його словами, він побоюється можливих перебоїв з поставками газу в майбутній опалювальний сезон.
Еттінгер зазначив, що всі сторони газових переговорів, які можуть поновитися найближчим часом, зацікавлені в укладанні хоча б тимчасової угоди.
Воно дозволило б європейцям бути впевненими в поставках російського газу наступної зими.
Разом з тим країни ЄС повинні вжити заходів, щоб забезпечити надійність енергопостачання, наголосив єврокомісар.
"Ми повинні наповнити газосховища і з'ясувати, чи можна збільшити поставки газу з інших джерел", - заявив Еттінгер.
Раніше повідомлялося про те, що Газпром знайшов заміну українським газосховищ, після того як раніше Росія припинила поставки газу в Україну.
Крім того, Кабмін України схвалив надзвичайний стан в енергетиці.
Раніше повідомлялося про те, що віце-прем'єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман розпорядився про розробку план дій щодо забезпечення стабільного проходження Україною опалювального сезону російського газу.
За його словами, цей план повинен передбачати впровадження комплексу заходів, зокрема з енергозбереження, заміщенню природного газу, його альтернативних поставок.
Як відомо, 16 червня російський газовий монополіст "Газпром" переказав НАК "Нафтогаз України" на передоплату поставок газу.
"Газпром" також звернулася в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості в розмірі $ 4,5 млрд за поставлений, але не оплачений газ.
У свою чергу, НАК "Нафтогаз України" подала позов до Арбітражного інституту при Торговельній палаті Стокгольма, вимагаючи встановлення справедливої і ринкової ціни на газ, який ВАТ "Газпром" поставляє в Україну. !zn
Читайте також:
Україна розробляє план проведення опалювального сезону без російського газу
"Газпром" вирішив використовувати європейські ПСГ для запасів газу на зиму