UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія шукає заміну російському газу і чекає від Москви "поваги" – Die Welt

Віцепрезидент ЄК з питань енергетики проти посилення поставок газу в обхід України.

У Євросоюзу немає причин перейматися, що Росія спровокує нову "газову війну" через плани Європи створити енергетичний союз і збільшити конкуренцію на своєму енергетичному ринку.

Про це в інтерв'ю Die Welt розповів віцепрезидент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефкович. За його словами, Москві доведеться поставитися "з повагою" до бажань і намірів Європи.

"Євросоюз – найбільший покупець енергоносіїв у світі. Щороку ми купуємо їх на 400 мільярдів євро. І якщо ми вирішили налагодити між собою більш тісну співпрацю заради того, щоб знайти нових постачальників енергії і створити більшу конкуренцію на європейському ринку, то Росія повинна до цього поставитися з повагою", - сказав Шефкович.

При цьому він додав, що не схвалює збільшення потужності газопроводу "Північний потік", щоб Росія могла наростити поставки газу в Європу в обхід України. Цю ідею наразі підтримує уряд Німеччини.

"Ми ведемо переговори на цю тему німецьким урядом. Я закликаю всі компанії, які беруть участь в цьому проекті, враховувати політичні умови. Звісно, комерційні рішення повинні ухвалюватися самими компаніями, але зараз потужності "Північного потоку" використовуються на 50%", - сказав віцепрезидент Єврокомісії, додавши, що в Європі нині зберігається єдність у питанні першочерговості транзиту газу через Україну.

"Ми не хочемо, щоб Росія могла шантажувати Україну. До того ж, низка країн Центральної і Східної Європи отримують газ якраз через цей маршрут", - додав Шефкович.

В цей же час, стало відомо, що середньорічна ціна на російський газ для України у 2016 році прогнозується на рівні 146,47 долара за тисячу кубометрів. Як повідомляється в розрахунках Держдуми РФ, обсяг експорту газу в Україну, який обкладається митом, в 2016 році очікується на рівні 10 мільярдів кубометрів. Раніше повідомлялося, що станом на 22 жовтня, запаси газу в підземних сховищах України збільшилися до 16,504 млрд куб. м, про що свідчать дані асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE). Українські сховища тепер заповнені на 53,33%.