UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія розробила заходи на випадок припинення поставок газу з Росії

У ЄК вважають, що якщо країни-члени співпрацюватимуть і дозволять спрямовувати потоки газу між собою, використовуючи максимально фізичні можливості, споживачі в ЄС будуть у значно кращому становищі.

Європейська комісія вперше склала картину ризиків і можливих рішень у разі припинення поставок російського газу.

Представник Єврокомісії заявив про те, що термінові заходи, які слід вжити країнам-членам, щоб краще підготуватися до можливого припинення поставок газу з Росії, розділені на 3 напрямки.

Перше передбачає заходи щодо стимулювання роботи ринку шляхом максимального збільшення можливостей з'єднувальних газопроводів і скасування обмежень на транскордонну торгівлю.

Другий набір заходів стосується чіткого визначення часу, коли країни-члени будуть змушені вводити надзвичайні заходи на ринки, серед яких - реалізація положень регулювання ЄС про безпеку поставок газу за рахунок використання альтернативних російському джерел, у тому числі придбання скрапленого газу.

Третій набір заходів спрямований на покращення координації та співпраці країн-членів на випадок необхідності втручання держав у роботу ринку. Серед цих заходів - розробка програм регіонального співробітництва і безпеки поставок газу, посилення прозорості роботи регуляторів, більш тісне співробітництво в рамках газової координаційної групи Єврокомісії, а також посилення співпраці з країнами поза межами ЄС.

У ЄК вважають можливим мінімізувати негативний ефект у разі припинення постачань газу з Росії цією зимою. "На сьогодні тільки одна країна ЄС не може забезпечити поставки газу найбільш вразливим споживачам - населенню - в разі припинення поставок російського газу. Це Естонія", - зазначив представник Єврокомісії.

Також повідомляється про те, що пережити зиму без російського газу допоможе хороша співпраця між країнами-членами в плані напрямку між ними потоків газу. Такі висновки, які містяться в доповіді Європейської комісії, оприлюднив у Брюсселі віце-президент ЄК з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер.

У доповіді наголошується, що в разі повного припинення поставок газу лише через Україну, ніякого ефекту не відчують 3 Фінляндія, тому що у них є пряма труба, яка не йде через Україну. Для країн південно-сходу буде так само, як у разі повного припинення поставок газу.

Нагадаємо, що в червні "Газпром" повністю припинив постачання газу Україні, через яку він поставляє в Європейський Союз майже половину всього свого експорту палива в ЄС. !zn