Європейська комісія рекомендувала пом'якшити режими жорсткої економії, спрямовані на боротьбу з надмірним бюджетним дефіцитом і держборгом, у п'яти державах Європейського союзу: Італії, Латвії, Литві, Угорщині та Румунії.
Крім того, регулятор продовжив терміни зниження бюджетного дефіциту до прийнятного рівня (максимум 3% ВВП згідно з нормативами ЄС) для цілого ряду країн, включаючи Францію, Іспанію, Нідерланди, Португалію та Польщі. У 2012 році дефіцит бюджету більше 3% ВВП спостерігався в 11 з 17 держав єврозони.
Мета даних рішень Єврокомісії - забезпечити відновлення економіки після кризи, що стримується скороченням держвидатків та іншими заходами, спрямованими на зменшення бюджетного дефіциту, зазначає агентство Bloomberg.
"Завдяки досягнутому прогресу тепер ми можемо знизити темпи бюджетної консолідації, - заявив журналістам глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. - Держави-члени ЄС повинні подвоїти зусилля в області структурних реформ".
За оцінками Єврокомісії, ВВП єврозони знизиться на 0,4% в 2013 році, при цьому в Греції, на батьківщині поточного кризи, спад складе 4,2%, на Кіпрі - 8,7%.
Як зазначив головний економіст Mizuho International Plc по Європі Ріккардо Барб'єрі, "Євросоюз переживає невелику зміну парадигми, пом'якшує позицію щодо бюджетної економії, переключається на більш масштабні реформи".
Тепер рішення Єврокомісії повинні бути схвалені міністрами фінансів держав ЄС. Німеччина вже дала зрозуміти, що не буде наполягати на скасуванні рішень Єврокомісії, тому схвалення, швидше за все, стане простою формальністю. !zn
Читайте також:
МВФ втрачає репутацію, критикуючи Латвію за надто жорсткі заходи економії
Німеччина готова підтримати пом'якшення режиму жорсткої економії в Європі
Глава Європарламенту розкритикував економічну політику ЄС