UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євро перестане бути засобом платежу для Греції в разі перемоги "ні" на референдумі - Шульц

Голова Європарламенту пригрозив, що греки можуть втратити євро.

Президента Європейського парламенту Мартін Шульц в день референдуму в Греції щодо долі фінансової підтримки країни пригрозив грекам, що вихід Греції з єврозони фактично неминучий, якщо вони проголосують "проти" пропозицій кредиторів.

"Чи залишиться Греція в зоні євро після референдуму? Це, звичайно, питання, однак якщо вони скажуть "ні", то повинні будуть представити іншу валюту після референдуму, оскільки євро для них більше не буде способом здійснювати розрахунки", - сказав Шульц в інтерв'ю німецькій радіостанції, яка оприлюднила цю цитату в неділю, хоча інтерв'ю було записано в четвер, відзначає Reuters.

"У той момент, коли країна представляє нову валюту, вона залишає єврозону. Однак саме це переконання дає мені надію, що громадяни Греції не будуть голосувати "ня", - додав Шульц.

Як підкреслює Reuters, таку різка заява Шульца стало найбільш конкретним щодо ситуації в Греції серед інших європейських лідерів.

У неділю в Греції проходить референдум щодо подальшої долі фіндопомоги для країни. Серед лідерів ЄС з'являються заяви про готовність до виходу Греції з єврозони, у той час як грецький уряд такий результат відкидає - прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас запевняє, що референдум проводиться виключно для отримання виграшної позиції перед кредиторами, а членство Греції в ЄС і єврозоні не ставиться під сумнів.

Референдум продится до 19.00 (за Афінами і за Києвом).

Читайте також: Глава православної церкви Греції закликав лишити країну в єврозоні – Newsweek

Як повідомлялося, напередодні референдуму грецька влада, що активно агітує громадян голосувати "проти" пропозицій кредиторів, в якості компенсації за закриття банків і обмеження зняття готівки на території Греції зробили безкоштовний проїзд на міському транспорті, а також ввели 50%-ву знижку для проїзду на залізничних поїздах для суддів, які залучені до роботи виборчих комісій.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

В самій країні перед референдумом збиралися багатотисячні протести: підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. Напередодні референдуму переваги греків, згідно з даними різних соцопитувань, змінюються протягом дня, проте в цілому готовність сказати "Так" і "Ні" віразили приблизно однаковий відсоток людей (трохи вище 40%).