UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів

Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з якою ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ.

Рада ЄС на рівні глав МЗС прийняла у понеділок, 20 липня, постанову, в якій в ім'я ключового пріоритету диверсифікації джерел, постачальників, маршрутів енергоресурсів пропонується зосередити дипломатичну підтримку енергополітики Євросоюзу на Південному газовому коридорі, Південному Кавказі та Центральній Азії.

Дана постанова про "енергетичну дипломатію" прийнята в Брюсселі без обговорення за підсумками дискусії, що відбулася на засіданні Ради ЄС 22 червня в Люксембурзі.

Документ передбачає використання інструментів і каналів зовнішньої політики для розширення і створення нових можливостей співробітництва в енергетичній галузі з найбільш важливими видобувними і транзитними країнами, особливо в зоні сусідства ЄС.

"При наявності належних умов ЄС приступить до переформатування енергетичних відносин з Росією, які будуть засновані на рівних правилах гри з точки зору відкритості ринку, чесної конкуренції, захисту навколишнього середовища і безпеки, заради взаємної вигоди обох сторін", - йдеться в прийнятому Радою ЄС документі.

Серед згаданих умов вважаються необхідність забезпечення у відповідності з тристоронніми переговорами ЄС-РФ-Україна довгострокових поставок в Євросоюз і транзиту енергоносіїв через територію України, потенційні нові інфраструктурні проекти, подальше зміцнення енергетичного співтовариства, зокрема, шляхом заохочення реформ у сфері енергетики, в тому числі по енергетичній ефективності, серед всіх його членів.

Документ передбачає розвиток співробітництва ЄС з такими ключовими партнерами, як США, Норвегія і Канада, а також з Китаєм, Індією, Бразилією та іншими важливими країнами, які вказані в енергетичній стратегії союзу.

Євросоюз має намір задіяти стратегічний потенціал Східно-Середземноморського регіону, налагодити євросередземноморське енергетичне співробітництво в південному сусідстві, ширше використовувати можливості Близького Сходу і нові джерела енергії в Північній і Південній Америці, Африці та Австралії, у тому числі потенціал зрідженого природного газу.