UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС стурбований невиконанням бюджетів Франції та Італії

Країни не виконують домовленості щодо річного дефіциту і державного боргу.

Вісім країн-членів ЄС ризикують порушити жорсткі податкові правила в наступному році. Їм як ніколи необхідно реалізувати свої цілі щодо скорочення заборгованості та дефіциту, щоб, крім іншого, забезпечити бюджет ЄС на 2020 рік. Про це заявила Європейська комісія, повідомляє DW.

Серед таких країн Італія і Франція, а також шість інших, у тому числі Іспанія, Португалія і Бельгія.

"Серед бюджетних планів, схильних до ризику недотримання, нас найбільше хвилюють ті, у яких високий рівень боргу і недостатньо швидко скорочується", - заявив віце-президент Комісії Валдіс Домбровскіс, прямо посилаючись на Італію, Францію, Бельгію та Іспанію.

"Ми запрошуємо всі держави-члени, які піддаються ризику недотримання (правил), прийняти необхідні заходи в рамках національного бюджетного процесу, щоб забезпечити відповідність бюджету 2020 року", - сказав він.

Договори ЄС зобов'язують держави-члени обмежувати свій річний дефіцит менше 3% ВВП, а державний борг - 60% ВВП. Правила заборгованості та дефіциту є наріжним каменем членства в єврозоні, але країни зазвичай виходять за межі.Особливу стурбованість Брюсселя викликає зростаюча заборгованості Італії, яка, як очікується, зросте до 136,8% ВВП, найвищого в єврозоні, за винятком допомоги Греції.

Державний борг Франції, другої за величиною економіки єврозони, також викликає занепокоєння, оскільки очікується, що до кінця 2020 року він досягне 98,9% ВВП.

Повідомлялося, що Європейський парламент і представники 28 країн-членів Євросоюзу узгодили 18 листопада бюджету на 2020 рік. Дохідна частина фінансового документа зросла на 1,5% в порівнянні з бюджетом 2019 року.