UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС назвав "фантазерами" провісників економічного "апокаліпсису" в Україні після підписання асоціації

У представництві Євросоюзу в Україні звернули увагу, що дослідження "найкращих аналітичних центрів ЄС і України" показують, що катастрофи у принципі не може бути, а навпаки, асоціація з ЄС підвищує шанс української економіки на розвиток, модернізацію і підвищення конкурентоспроможності.



Євросоюз однозначно не згоден з апокаліптичними прогнозами щодо майбутнього економіки України після підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Про це заявив перший радник, керівник секції економічного, регіонального та соціального розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе Роман Леон Лора під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Це (апокаліптичні прогнози, - ред.), принаймні, продукт фантазії", - зазначив пан Лора.

Він звернув увагу на те, що дослідження "найкращих аналітичних центрів ЄС і України" показують, що катастрофи не може бути. Більше того, навпаки, асоціація з ЄС підвищує шанс української економіки на розвиток, модернізацію, підвищення конкурентоспроможності. Це доводить у т.ч. досвід таких східноєвропейських держав, як Польща, Угорщина, Словаччина тощо.

Приєднавшись до дискусії, міністр доходів і зборів Олександр Клименко зазначив, що Україна та ЄС узгодили проект Угоди про асоціацію у частині митних питань. Серед найважливіших ж напрацювань останнього часу у контексті євроінтеграції чиновник відзначив прийняття закону "Про митний тариф" . Також він запевнив, що в Україні буде продовжуватися робота щодо гармонізації вітчизняних нормативних актів у митній сфері та відповідної практики зі стандартами ЄС.

Генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Хрістос Цолкас висловив думку, що Україні варто працювати над чітким планом імплементації Угоди. При цьому він відзначив позитивні зміни, які відбуваються у податково-митній сфері України. "Бізнес-клімат поліпшується. Розмитнення також відбувається швидше. Атмосфера стає більш сприятливою. Налагоджується діалог. Конкретний приклад - робота Інвестиційної ради при Міндоходів" , - зазначив пан Цолкас.

У свою чергу директор з правових питань та корпоративних відносин "САН Інбев Україна" Денис Хренов звернув увагу, що українська продукція може бути цілком конкурентоспроможною в Європі. Як доказ цьому - пивоварна галузь. За словами Хренова, завдання держорганів - підтримати точки зростання в економіці, у т.ч. за допомогою прогнозованої податково-митної політики.

"Якість діалогу між бізнесом і тим же Міндоходів дійсно покращилася. Є ефективний майданчик для комунікацій - згадана інвестиційна рада. Важливо, що до думки бізнесу дійсно прислухаються", - підкреслив представник "САН Інбев Україна".

Нагадаємо, що представники Російської Федерації (зокрема, радник президента Сергій Глазьєв) неодноразово прогнозували катастрофічні наслідки для української економіки в разі підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. !zn

Читайте також:

Радник Путіна розповів, як Росія рятує Україну від дефолту: Ми дозволили нашим банкам дати вам кредит

Moody's приєдналося до "страшилок" про негативні наслідки для України від асоціації з ЄС

Екс-віце-прем'єр РФ розповів про причини апокаліптичних прогнозів Кремля щодо асоціації України з ЄС

Азаров відповів на "страшилки" Москви про ЄС: Вони теж не до Бангладеш йдуть

Створення зони вільної торгівлі з ЄС коштуватиме Україні 165 млрд євро