Брюссель з усіх сил намагається врятувати майже затверджену угоду про створення зони вільною торгівлі між ЄС і 3 в той час, як надія досягти значно ширших домовленостей з США майже зникла.
Про це сьогодні пише Financial Times. Пришвидшення процесу щодо канадської угоди, який триває вже п'ять років, почалося напередодні великої політичної зустрічі у Братиславі. В п'ятницю торговельні міністри ЄС вирішать, чи поставити їм на паузу переговори з Вашингтоном щодо створення зони вільної торгівлі і інвестицій.
Оскільки ентузіазму укладати міжнародні торговельні угоди в часи поширення настроїв, націлених проти істеблішменту, стає все менше, доведення переговорів з Канадою до кінця стало перевірною для ЄС. Очікується, що сторони підпишуть документ наступного місяця в Брюсселі. Однак європейська сторона досі намагається добитися внутрішньої підтримки для угоди.
Уряд Австрії розділився у ставленні до вільної торгівлі з Канадою в той час, як два регіональні парламенти в Бельгії видали резолюції проти цього. Австрійський соціал-демократичний канцлер Крістіан Керн скептично ставиться до домовленостей з Оттавою, але віце-канцлер Рейнхольд Міттерлехнер, який представляє Християнсько-демократичну партію, навпаки, підтримує їх.
Тим часом, парламент валлонів і Брюсселя чинять опір угоді з Канадою в Бельгії. Обидва органи повинні затвердити її, щоб країна підтримала підписання документу.
Тепер Євросоюзу потрібно вирішити всі ці проблеми і усунути перешкоди всього за кілька найближчих тижнів. Однак, навіть якщо Оттава і Брюссель підпишуть його, імплементація може затягнутися на роки, оскільки кожен з 38 регіональних і національних парламентів в ЄС повинні ратифікувати угоду.
Нагадаємо, 11 липня під час візиту канадського прем'єр міністра Джастіна Трюдо до Києва Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. 10 липня посол України в Канаді Андрій Шевченко також повідомив, що Київ і Оттава у 2016 році мають намір підписати угоду про військово-технічне співробітництво.