Дипломати 3 офіційно запевняють, що угода про зону вільної торгівлі з Україною запрацює, як і заплановано, - 1 січня 2016 року. Але в приватних розмовах припускають, що виконання угоди може знову бути відкладеним, як торік, коли Росії вдалося заблокувати процес.
Про це повідомляє Polskie Radio, додаючи, що проблема не лише в референдумі в Нідерландах, на якому люди мають проголосувати за чи проти імплементації угоди з Україною. Труднощі можуть виникнути також тим, що парламенти Бельгії, Греції та Кіпру не провели повної ратифікації документу.
Крім того, на заваді знову може стати Росія, якій вдалося зірвати виконання українсько-європейської угоди торік. Кремль досі наполягає, що домовленість шкодить російській економіці і переконати його в протилежному Брюсселю поки не вдалося.
"Якщо після вступу у життя угоди Росія реалізує свої погрози і заблокує торгівлю з Україною, ЄС може бути не в змозі фінансово допомогти Києву", – визнав високий посадовець у Брюсселі.
Як відомо, влада України і Єврокомісія підкреслюють, що повторної відстрочки імплементації економічної частини угоди між Україною і ЄС не буде - воно вступить в силу 1 січня 2016 року.
У той же час, як повідомив представник президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, на переговорах в Парижі 2 жовтня президент РФ Володимир Путін і його делегація знову закликали відкласти набуття чинності угоди про асоціацію України з ЄС.
Набрання чинності угоди про зону вільної торгівлі в повному обсязі було відкладено на рік в кінці 2014 року. У дипломатичних колах визнають, що це було зроблено під тиском Росії. На даний момент у торгівлі між Україною та ЄС не виконуються цілі розділи Угоди, в той же час, відкладаючи повноцінну економічну асоціацію, ЄС для України зберіг односторонні торгові преференції.