Країни Європейського Союзу розглядають можливість припинення фінансування проектів у Росії, зокрема, з боку ЄБРР і ЄІБ, оскільки ЄС прагне розширити сферу санкцій, спрямованих на деескалацію конфлікту в Україні, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
Співрозмовники агентства зауважили, що уряди країн ЄС розглядають різні сценарії, щоб зупинити фінансування російських проектів Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).
Читайте: Світовий банк схвалив інвестпроект у Росії вперше після анексії Криму
Росія є найбільшим одержувачем фінансування від ЄБРР (штаб-квартира у Лондоні), отримавши 1,8 млрд євро ($ 2,5 млрд) інвестицій у минулому році. Останні проекти включають у себе кредит на трубопровідну арматуру; придбання міноритарного пакету акцій забудовника; і кредит на розвиток гіпермаркетів. ЄІБ і Росія підписали угоди про отримання кредитів на суму близько $ 1,4 млрд у 2013 році.
Відзначимо, що раніше Світовий банк встиг схвалити фінансування інвестпроекту у Росії. Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до складу СБ, вирішила виділити $ 340 млн французькій роздрібній групі Auchan на розвиток мережі магазинів, в тому числі, що знаходяться в РФ. Цей інвестпроект став першим після анексії Криму. Варто відзначити, що кредитування було схвалено, незважаючи на заперечення Канади і відсутність підтримки з боку США.
Напередодні голова Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що лідери країн-учасниць ЄС готові в будь-який час провести консультації щодо ведення нових обмежувальних заходів проти РФ, у разі якщо зазначені у п'ятницю заходи щодо деескалації конфлікту в Україні не буде виконано
Нагадаємо, спочатку минулої п'ятниці, 27 червня, глави країн-членів ЄС дали Росії три дні на заходи з деескалації ситуації в Україні, заявивши, що в іншому випадку готові зібратися в будь-який час і обговорити нові санкції. Серед необхідних кроків було названо: механізм контролю за припиненням вогню і кордоном при моніторингу ОБСЄ, повернення українській владі трьох прикордонних пунктів ("Ізваріне", "Довжанський", "Краснопартизанськ"), звільнення заручників, включаючи всіх спостерігачів ОБСЄ і запуск ґрунтовних переговорів щодо застосування мирного плану президента України Петра Порошенка. !zn
Читайте також:
ЄС знову відклав санкції проти РФ - ще на тиждень
ЄС введе санкції проти Росії після 30 червня: у Кремля є три дні на деескалацію
Керрі запевнив, що Захід продовжить чинити тиск на Росію
ЄБРР: Російсько-українська криза призведе обидві країни до рецесії, ВВП України впаде на 7%