Підказка Європейського Союзу з питань торгівлі виступив за підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі і вважає за необхідне якнайшвидше тимчасове застосування угоди у сфері глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Таку заяву було зроблено головуючим міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкевичюсом за результатами засідання ради, яке відбулося 18 жовтня в Люксембурзі.
"Саміт буде вирішальним моментом, який, як очікується, виведе економічні і політичні відносини між Європейським Союзом і країнами-партнерами на рівний, більш високий рівень. Рада висловила сильну підтримку в підписанні Угоди про асоціацію з Україною, не передбачаючи того, яке політичне рішення (щодо підписання) буде прийнято", - зазначив глава МЗС Литви.
За словами Лінкевичюса, Рада ЄС також звернув увагу на те, що тиск Росією на країни Східного партнерства неприйнятно. "У цьому відношенні міністри відзначають значимість почати тимчасове застосування з Україною глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі якомога швидше", - заявив він.
В Європі також відзначають важливість для підписання Угоди виконання Україною не тільки політичних, але й економічних вимог. "Україна (для підписання Угоди про асоціацію) також повинна виконати і економічні критерії", - заявив європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт у Люксембурзі після засідання Ради ЄС з питань торгівлі. У числі цих питань він згадав вирішення проблем щодо запровадження утилізаційного збору на автомобілі, обмеження квот на кокс та інше.
"Це навіть більш важливо тому, що одразу ж після підписання у Вільнюсі, нам необхідне тимчасове застосування Угоди в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. А для цього тимчасового застосування повинні бути вирішені ці питання. До цього потрібно поставитися серйозно", - зазначив єврокомісар.
Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ. !zn
Читайте також: