Україна і ЄС розпочали проект комплексного вивчення українських підземних сховищ газу. Установче засідання відбулося 12 липня 2017 року, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".
Наголошується, що реалізовувати проект буде консорціум, в який входять один зі світових лідерів з управлінського консалтингу, французький оператор ПСГ Storengy і міжнародна юридична фірма CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.
Проект фінансується ЄС і націлений на розробку економічного підходу до використання українських ПСГ в контексті європейського та українського енергетичного ринку. "Нафтогаз" буде брати участь у роботі керівного комітету проекту разом з іншими зацікавленими сторонами, включаючи представників уряду України.
"Цей проект дозволить нам залучити кращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні", - сказав глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.
Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги по зберіганню газу на наступні 20 років і вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів будуть розроблені кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.
Команда проекту проаналізує, які з наявних газосховищ необхідні для ефективної роботи ГТС.
Нагадаємо, "Нафтогаз" володіє 100% акцій "Укртрансгазу", який керує найбільшими ПСГ у Європі загальною потужністю 31 млрд кубометрів. Протягом останніх років використовувалося близько 50% цієї потужності.
Storengy - дочірня компанія ENGIE, вже 60 років проектує, будує і експлуатує газосховища. Оператор має 21 ПСГ у Франції, Німеччині і Великобританії загальною потужністю 12,2 млрд куб. м. Як активний учасник енергетичного переходу Storengy пропонує свій технічний досвід багатьом партнерам у всьому світі.
CMS Cameron Nabarro Olswang - міжнародна юридична фірма, з головним офісом у Лондоні, надає послуги різним галузям, особливо енергетичного сектору. Компанія входить до складу організації юридичних фірм CMS і має 71 офіс в 40 країнах світу.
За даними ПАТ "Укртрансгаз", починаючи з травня Україна наростила темпи заповнення газосховищ, добовий режим закачування виріс в два рази до 42 млн куб м.
Повідомлялося, що "Нафтогаз України", як окрема юридична особа, в 2016 році отримав чистий прибуток 26,529 млрд грн проти чистого збитку 27,749 млрд грн в 2015-м. Чистий дохід НАКа у минулому році зріс на 43,1% – до 161,383 млрд грн.