UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄК ввела квоти і мита для 11 видів металопродукції з України - Мінекономрозвитку

В уряді обіцяє захистити інтереси вітчизняних виробників.

З сьогоднішнього дня, 19 липня, набуло чинності рішення Єврокомісії про введення попередніх захисних заходів у рамках розслідування металопродукції. Рішення Єврокомісії ввести тимчасові захисні заходи щодо імпорту сталевої продукції поширюється на 11 видів української металопродукції. Про це повідомляється на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

Наголошується, що в цілому предмет розслідуванням включав 28 видів металургійної продукції, до 23 видів з яких запроваджуються тимчасові заходи у вигляді тарифної квоти терміном на 200 днів.

Тарифні квоти будуть застосовуватися на основі принципу "first come, first served" (перший прийшов - перший отримав), а після того, як буде вичерпана квота для наступних поставок буде застосовуватися мито в розмірі 25%.

Крім України, під дію захисних заходів потрапила продукція з Бразилії, Китаю, Єгипту, Індії, Індонезії, Малайзії, Молдови, Саудівської Аравії, ПАР, Македонії, Туреччини і В'єтнаму.

Серед 11 видів української металопродукції, які потрапили під дію захисних заходів: гарячекатані листи та смуги, холоднокатані листи, заготівля сталева квадратна, прутки, нержавіюча арматура і легкі секції, катанка з нелегованої та легованої сталі, куточки та спеціальні профілі, труби для газопроводів, профільні секції, безшовні нержавіючі труби, нелегований провід. Ще 17 видів української металопродукції, щодо яких і надалі буде проводитися розслідування, поки не обмежені захисними заходами.

"Мінекономрозвитку разом з українськими виробниками в рамках процедури розслідування відстоюють позицію, що: ЄС не має достатніх підстав для порушення розслідування у відповідності з вимогами СОТ, а також враховуючи поточний стан розвитку металургійної галузі ЄС", - йдеться в заяві.

"У відношенні товарів за якими одночасно будуть діяти антидемпінгові та захисні заходи, повинен бути впроваджений компенсаторний механізм. Україна є країною, що розвивається, для цілей захисних розслідувань (що закріплено у статті 43 Угоди про асоціацію з ЄС) та у відповідності з положеннями угод СОТ імпорт української продукції з часткою менше 3% від загального імпорту товару у ЄС повинен бути виключений з-під дії заходів (у разі їх введення)", - пояснили в міністерстві.

У вересні заплановано проведення слухань, в яких візьмуть участь представники Мінекономрозвитку та низки українських виробників, які представлятимуть позицію української сторони перед Єврокомісією.

Читайте також: Росія почала підготовку санкцій проти України - Ъ

Повідомлялося, що Єврокомісія вирішила ввести тимчасові захисні заходи відносно імпорту сталевої продукції з метою забезпечити роботою своїх виробників. Оскільки європейські виробники, через санкції США, втратили частину замовлень.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію.

31 травня адміністрація Дональда Трампа оголосила про введення мит на сталь і алюміній з Євросоюзу, Канади і Мексики.