UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єгипет через СОТ просить Україну аргументувати заборону на імпорт фарфорового посуду

Каїру не зрозуміло, чому Україна віднесла Єгипет до розвинених країн, позбавивши таким чином преференцій, які мають надаватися країнам, що розвиваються.

3сумнівається в справедливості введеного Україною у 2014 році обмеження на імпорт з цієї країни посуду і приладів (столових або кухонних) з фарфору, у зв'язку з чим направив через Комітет із захисних заходів Всесвітньої торгової організації (СОТ) питання українській стороні.

Єгипет, зокрема, просить пояснити, чому Україна віднесла його до розвинених країн, таким чином, позбавивши преференцій, які мають надаватися країнам, що розвиваються у таких розслідуваннях імпорту

Єгипет також зазначає, що експорт зазначеної продукції в Україну з 2007-го по 2010 рр. і з 2012-го по жовтень 2013 рр. був відсутній, а в 2011 році склав всього 7,9 тонн, або 0,124% всього українського імпорту, чекаючи пояснень Києва, як такі обсяги поставок можуть завдати серйозної шкоди.

Каїр також цікавлять плани Києва щодо лібералізації захисних заходів і структурної перебудови внутрішньої промисловості в період їх дії.

Україна два роки тому, 20 травня 2013 року, опублікувала рішення про порушення та проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну фарфорового посуду за результатами розгляду заяв ТОВ "Дружківський фарфоровий завод", ВАТ "Сумський фарфоровий завод", ТОВ "Корал Довбиський фарфоровий завод" та інформації Мінекономрозвитку.

Через рік Україна ввела спеціальне мито на імпорт посуду і приладів з порцеляни незалежно від країни походження у розмірі 35,6% у перший рік дії. Розмір мита був визначений виходячи з митної вартості товарів, які були об'єктом розслідування, і розрахованої від мінімальної вартістю, яка б не завдавала шкоди національному товаровиробнику. У другій рік дії розмір мита повинен бути знижений до 32%, в третій - до 28,8%.

Раніше українська сторона уточнювала, що в період з другого кварталу 2012 року по перший квартал 2013 року основний імпорт такої продукції припадав на Китай - 94,19%, тоді як частка польських виробників дорівнювала 2,3%, чеських - 0,6%, турецьких і білоруських - по 0,5%.

Згідно з даними Держстату, в січні-лютому 2015 року імпорт посуду і приладів з порцеляни склав 750,9 тонн на $ 1,29 млн, тоді як експорт - 3,2 тонни на $ 0,01 млн. Основним постачальником цієї продукції в Україну залишається Китай - 712,2 тонни на $ 1,19 млн, тоді як постачання з Єгипту були відсутні.

Нагадаємо також, що влітку 2013 року Митний союз заборонив імпорт українського фарфору. Загороджувальне мито зробило його поставки в Росію, Білорусь і Казахстан невигідними.