UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄБРР інвестує в Україну $ 1 млрд за умови реалізації реформ

Президент ЄБРР вважає, що кредити та інвестиції банку можуть піти в сектори, які вимагають особливої уваги: енергетичний, банківський і судовий.

Президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті заявив, що ЄБРР планує інвестувати в 2015 році близько 1 млрд доларів в українську економіку, в тому числі, у газовий сектор, за умови реалізації владою реформ.

Як повідомляє Рейтерс, ЄБРР інвестував рекордні 1,2 мільярда доларів в українські проекти в 2014 році, але в цьому році надав тільки 100 мільйонів доларів, прагнучи переконатися у прогресі реформ.

"Хороші закони стають справді хорошими, якщо вони виконуються і реалізуються", - сказав президент ЄБРР в інтерв'ю іноземним ЗМІ в Києві.

"Ми націлені на (інвестування – ред.) приблизно 1 мільярда доларів... але це повністю залежить від реалізації реформ, тому може бути і менше", - сказав Сума Чакрабарті.

За його словами, кредити та інвестиції банку можуть піти в сектори, які вимагають особливої уваги: енергетичний, банківський і судовий.

ЄБРР спільно з іншими міжнародними фінансовими організаціями зустрінеться з представниками українського міністерства енергетики, щоб обговорити кредитування поставок газу.

"Дискусії на наступному тижні будуть мати вирішальне значення. Ми також повинні виробити пов'язані з цим реформи", - сказав Чакрабарті.

За його словами, якщо Україна виконає необхідні завдання, основна частина запланованого 1 мільярда доларів піде в енергетичний сектор.

Реформуючи банківський сектор України, за останні 18 місяців закрили понад 50 банків, скоротивши загальну кількість установ до 114.

Чакрабарті сказав, що для України це "ще занадто багато банків, деякі з яких, на наш погляд, є особистими скарбничками олігархів". На думку президента ЄБРР, для української економіки досить не більше 50 банків.

Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку готовий розглянути пропозиції України про допомогу в проведенні приватизації та постачання природного газу з Євросоюзу.