Динаміка курсу гривні визначається впливом великого числа факторів, у тому числі рішеннями всіх гілок влади, тому покладати відповідальність за нього лише на Національний банк України або Кабінет міністрів неправильно.
"Немає фізичної особи, яка відповідальна за курс. Немає установи, яка відповідальна за курс. Ми всі разом формуємо курс і всі разом приймаємо рішення кожен день, що впливають на курс", – заявила глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько під час звіту уряду у парламентському комітеті з економічної політики.
"Курс не є фіксованим, і ми повинні відійти від очікувань, що він завжди буде одним і тим же", - сказала вона.
Яресько зазначила, що наразі курс національної валюти відчуває тиск у зв'язку з затримкою чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду.
Нагадаємо, на середу, 10 лютого, НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 25,9445 за долар.
Раніше банкіри заявляли про зниження офіційного курсу національної валюти до 24-25 грн/$ на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.
Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив DT.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".
Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 грн/$ був зафіксований 26 лютого 2015 року.
Напередодні директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Фонду буде складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.