Економічна криза в Україні є наслідком цілого ряду факторів, пояснювала у Вашингтоні міністр фінансів України Наталія Яресько.
"По-перше, Україна має 74-річну історію комунізму і планової економіки. По-друге, це 23 роки незавершених реформ, поганого економічного управління і недотримання законів. По-третє, останні 5 років правління Януковича, коли національне багатство країни розкрадалося шаленими темпами. По-четверте, це руйнівний вплив війни, який триває вже рік", - перерахувала причини глава Мінфіну, виступаючи у складі урядової делегації спільно з міністром економіки Айварасом Абромавичусом в інституті Пітерсона, передає "Голос Америки".
За її словами, Україна вже приступила до виконання низки важливих реформ, які покликані стабілізувати українську економіку.
Так, зазначає Яресько, уряд знизив збитковість НАК "Нафтогазу України" з 10 млрд доларів до 1,5 мільярда. При цьому вона обіцяє, що в 2016 році він взагалі перестане бути збитковим.
"Ніхто не проводив аудит "Нафтогазу". Ми випустили доповідь по аудиту компанії за 2012 і 2013 роки. Аудит за 2014 буде готовий протягом декількох місяців. Сьогодні НАК "Нафтогаз" вже не є чорною корупційної дірою. Уряд швидко вжив заходів, щоб виправити ситуацію і заклав новий фундамент для діяльності цієї компанії у майбутньому", - сказала вона.
Також для вирівнювання економіки уряд різко підняв тарифи на газ, що, на думку міністра, допоможе енергоефективності та зведе нанівець діяльність корупційних схем в системі розподілу блакитного палива. Враховуючи непомірне навантаження на соціально незахищені верстви населення, були збільшені субсидії.
"Надання прозорих субсидій громадянам України значно краще, ніж непрозоре субсидування державної компанії НАК "Нафтогаз", - сказала міністр фінансів.
Крім цього, для пожвавлення економіки український уряд проводить фундаментальні зміни в оподаткуванні. Це, за словами Яресько, призведе до збільшення інвестицій в економіку та виведе діяльність компанії з тіні.
Вона також пообіцяла до осені підготувати урядовий законопроект щодо реформування податкової галузі.
Раніше Яресько пригрозила кредиторам ризиком залишитися ні з чим через небажання йти на реструктуризацію держборгу.