Про це він заявив в ході круглого столу на тему «Український ринок сонячної енергії: долаючи перешкоди до зростання», організаторами якої виступили компанія Sharp та громадська організація Dixi Group.
Посол висловив сподівання, що й надалі «буде продовжуватись впровадження нових видів енергії, в тому числі і сонячної енергії, а енергетична база буде міцнішати». Зокрема, останні події в Японії лише підтверджують актуальність розвитку саме відновлюваних видів енергії.
У свою чергу віце-президент Sharp Energy Solution Europe Петер Тіле виокремив південь України як зручне місце для фотовольтаїки. Загалом він підкреслив, що розвиток сонячної енергетики має стати добрим вкладом у майбутнє держави, але за умови створення стабільних умов на ринку.
Заступник начальника управління Національної комісії регулювання електроенергетики Віктор Кікоть повідомив, що на даний момент «зелений тариф» отримали п’ять підприємств сонячної енергетики у Криму – найбільше серед інших регіонів. Загалом же українські сонячні електростанції мають сумарну потужність 7,5 МВт.
Заступник голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Віталій Дем’янюк розповів про національний проект «Енергія природи», спрямований на розвиток сонячної та вітрової енергетики. Згідно проекту, який офіційно стартує у найближчі місяці, планується залучити інвестиції на побудову 1000 МВт потужностей сонячної енергетики за 5 років. Крім цього, в планах робота щодо підвищення привабливості українського ринку альтернативних технологій в очах потенційних інвесторів.
Учасники круглого столу дійшли висновку, що попри визнання урядом пріоритетності запровадження енергоефективності, весь потенціал не реалізовується. Адже попри сприятливі рамкові умови, існує низка суттєвих перешкод для розвитку. Відтак, для привабливості галузі для іноземного інвестора необхідно здійснити ще чимало роботи, в т.ч. на законодавчому рівні.