Таку пропозицію висунули представники верхньої палати парламенту. На їхню думку, дані заходи допоможуть уникнути негативних наслідків для фондового ринку на тлі подій в країні, що пережила найсильніший за 140 років землетрус і яка знаходиться на порозі ядерної катастрофи через ситуацію на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма", повідомляє «Кіодо».
Стихійне лихо вже встигло здійснити суттєвий вплив на фондовий ринок Японії, який "просідав" протягом двох торгових сесій поспіль. У ході торгової сесії 14 березня індекс Nikkei впав на 6,18%, що стало найбільш значним спадом індексу з жовтня 2008 року, а за підсумками сесії 15 березня Nikkei втратив більше 10%. За ці два дні капіталізація фондового ринку знизилася на 626 млрд дол.
Ринкова вартість оператора атомних станцій "Фукусіма" - японської енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) - за минулі дні скоротилася на 18 млрд дол. Під час торгових сесій інвестори виводили кошти з акцій TEPCO, котирування якої досягли мінімального значення за 27 років.
За попередніми підрахунками експертів, втрати третьої за величиною економіки світу можуть скласти 200 млрд дол. Окрім того, інвестори стурбовані зростанням національної валюти Японії - єни, яке може вкрай негативно позначитися на компаніях-експортерах, зокрема, найбільших автовиробниках Японії - Toyota Motor Co, Nissan Motor і Honda Motor, які виробляють від 22% до 38% автомобілів в Японії.
Потужний землетрус магнітудою 9 стався в Японії у п'ятницю, 11 березня.
За матеріалами: РБК