UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія очолила Топ-20 країн з найбільшим держборгом

України в цьому списку немає.

Лідером серед країн з найбільшим державним боргом стала Японія. Далі йдуть Греція та Італія, в двадцятку також увійшли такі країни як Бельгія, США, Іспанія і Франція

Рейтинг країн з найбільшою державною заборгованістю у відсотках від ВВП опублікував Міжнародний валютний фонд (МВФ) на сайті World Economic Forum.

Експерти МВФ зазначають, що м'яка монетарна політика, нещодавно введена японським урядом, призводить як правило до підвищення рівня боргу. "З початку 1990-х років Японія переживала безперервну стагнацію. Зараз японський уряд витрачає майже половину податкових надходжень країни на погашення величезного боргу. Незважаючи на це, прибутковість по 10-річним японським облігаціями залишається напрочуд низькому рівні, нижче 1%", - відзначають експерти.

Накопичений величезний борг Греції, яка потерпає від економічної кризи, вивів її на посіла другу сходинку. Раніше МВФ опублікував доповідь, в якій назвав держборг Греції "дуже нестійким".

"Необхідність фінансування до кінця 2018 року в даний час оцінюється в € 85 млрд і борг, як очікується, досягне свого піку на рівні близько 200% ВВП в найближчі два роки, за умови, що є домовленість про початок програми фінансової допомоги. Борг Греції стане стійким лише за допомогою заходів щодо полегшення тягаря заборгованості, які виходять далеко за рамки того, що Європа була готова розглянути досі", - наголошується в доповіді МВФ.

У першу десятку найбільших країн-боржників, крім Японії та Греції, увійшли Італія, Ямайка, Ліван, Еритрея, Португалія, Кабо-Верде, Бутан та Ірландія.

Топ-20 країн з найбільшим державним боргом у відсотках від ВВП

World Economic Forum / Flickr

Державний і гарантований державою борг України на 1 червня 2015 року за даними Міністерства фінансів становить у гривневому еквіваленті 1 трлн 424,127 млрд гривень (67,66 млрд доларів), що на 29,4% більше, ніж на початок року. Більша частина боргу – зовнішні запозичення (близько $ 40 млрд доларів).

В даний час Україна проводить переговори з комітетом міжнародних кредиторів про реструктуризацію приватного зовнішнього боргу, запропонувавши списати 40% основної суми боргу і прийняти нові євробонди, прив'язані до майбутніх економічних показників. Як повідомила міністр фінансів Наталія Яресько, Мінфін очікує продовження переговорів на цьому тижні.

Зовнішній державний і гарантований державою борг, за прогнозами Нацбанку, за підсумками року складе близько 62% ВВП. Крім того, за прогнозами НБУ, в 2015 році загальний держборг України досягне 95% ВВП.