Президент України Віктор Янукович під час робочої поїздки до Криму "звернув увагу на перспективи розвитку у регіоні виробництва альтернативних і екологічно чистих джерел енергії".
Зокрема під час поїздки в АРК глава держави ознайомився з роботою сонячної електростанції «Перово» ТОВ «Актив Солар».
Як зазначив Янукович, Крим є регіоном, у якого найближчим часом будуть великі можливості для розвитку інфраструктури.
"Є дуже багато інвесторів, які сьогодні працюють над різними інвестиційними проектами - і великими, і середніми. Крим буде розвиватися. Це означає, що потрібно створювати всі можливості - це джерела енергії, дороги, порти, транспортна інфраструктура і, звичайно, робочі місця" , - цитує президента його прес-служба.
Сонячні електростанції отримали від держави більше інвестицій, ніж всі обленерго разом узяті
Президент нагадав, що в Криму вже побудована найбільша у світі електростанція, що працює на сонячній енергії, - її потужність буде істотно збільшена до кінця року. Як повідомляє прес-служба, він також "висловився за необхідність розвитку відповідної інфраструктури, яка повинна забезпечити повноцінне транспортування виробленої енергії".
Відзначимо, що раніше в уряді озвучували прогнозований рівень інвестицій в минулому, 2011 році - він повинен був скласти 400 млн євро. Згідно з даними ZN.UA, державний "Ощадбанк" в минулому році виділив 2,6 млрд грн інвестицій на розвиток сонячної енергетики - таким чином держава проінвестувала більше половини введених в дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації. Це більше, ніж за той самий період на свої виробничі потреби отримали всі обленерго країни, разом узяті (йдеться про суму в 2,5 млрд грн).
Нагадаємо, що головним виробником сонячної енергії в Україні і, зокрема, в Криму, є компанія Activ Solar, контрольована Андрієм Клюєвим. !zn
Читайте також:
Сонце, проводи, Європа
Для сонячних електростанцій Клюєва і Януковича планують виділити землю в Криму
Щоб дотягнутися до сонячної енергії Клюєва, держава витратила додаткові 200 млн
Азаров не бачить альтернативи атомній енергетиці в Україні в найближчі 10-20 років