Президент України 3 підкреслив, що Україна надає великого значення поглибленню стратегічного партнерства з Китаєм. Про це він заявив під час робочого візиту до Китаю, передає прес-служба глави держави.
Президент зазначив, що в даний час основними напрямками співпраці між Україною і Китаєм є авіабудування, енергетика, космічна галузь і розвиток інфраструктури, а крім того "ідея створення Великого шовкового шляху буде активно підтримуватися Україною".
"Ми повинні підняти рівень наших відносин на новий щабель, значно активізувати та поглибити стратегічне партнерство", - підкреслив Янукович.
Разом з тим президент зазначив, що можливості українсько-китайського співробітництва значною мірою залишаються невикористаними і потребують ґрунтовного вивчення та розкриття: "На цьому напрямку вже зроблено певні успішні практичні кроки. Починається реалізація низки двосторонніх проектів у сільському господарстві, енергетиці, розвитку міської, транспортної та промислової інфраструктури із залученням капіталу, технологій та обладнання з Китаю".
Окрім того, Янукович зазначив, що в Україні зростає внутрішній інвестиційний попит.
"Відбувається поступове зростання надходжень зовнішніх інвестицій. Станом на 1 жовтня цього року загальний обсяг залучених в економіку України прямих іноземних капіталовкладень склав 56,6 млрд дол. і постійно зростає", - заявив він.
Зазначимо, що спробою активізації древнього торговельного шляху, що з'єднує Схід і Захід, є програма міжнародного транспортного коридору Європа - Кавказ - Азія TRACECA, який інколи називається "новим шовковим шляхом". Влітку 1998 р. дванадцять країн Кавказу, Чорного моря і Середньої Азії, за підтримки США, досягли угоди щодо створення залізничного, морського, повітряного і автомобільного транспортного коридору з Китаю і Монголії до Європи в обхід Росії. Секретаріат програми знаходиться у Баку. !zn
Читайте також:
Янукович у Китаї говорив про економічне співробітництво і зближення народів