UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович у Китаї говорив про економічне співробітництво і зближення народів

Україна зацікавлена в ефективному міжрегіональному співробітництві з Китаєм, оскільки в такій співпраці "завжди є глибокий гуманітарний аспект, який зближує народи", заявив президент.

Україна зацікавлена у розвитку ефективного міжрегіонального співробітництва з Китаєм, заявив президент України 3.

Про це голова української держави сказав у середу, 4 грудня, під час візиту до Китаю під час зустрічі у м.Сіань з губернатором провінції Шеньсі Лоу Циньцзяном.

"Ми дуже багато уваги приділяємо міжрегіональному співробітництву і вважаємо, що саме воно створює механізми, які дуже швидко вирішують питання торговельно-економічних відносин. І саме у міжрегіонального співробітництва завжди є глибокий гуманітарний аспект, така взаємодія зближує народи", - сказав президент.

Янукович зазначив, що актуальними питаннями для обговорення шляхів взаємодії українських регіонів і провінції Шеньсі, виходячи з структури економіки. "Цікаво буде з вами обмінятися інформацією в галузі розвитку IT-технологій, космічних технологій, авіабудування, видобутку нафти і газу. Це всі ті напрямки, які сьогодні активно розвиваються в Україні", - підкреслив президент.

Зі свого боку губернатор Шеньсі зазначив, що сьогодні провінція динамічно розвивається, зокрема регіональний ВВП у 2012 році перевищив 1 трлн 400 млрд євро, а за три квартали 2013 року зростання економіки склало понад 11%. Він додав, що Шеньсі займає провідні позиції у КНР з науково-технічного потенціалу. "Саме в нашій провінції виробляють і розробляють провідні технології в області авіації, космосу, електроніки. Минулого року загальна сума підписаних з нашою провінцією контрактів на надання технологічних послуг перевищила 30 млрд євро", - сказав Лоу Циньцзян.

Він також повідомив, що у 2012 році обсяги виробництва у провінції нафти, газу і нафтогазових продуктів перевищили 60 млн тон. "Наша провінція є найбільшим виробником нафти і газу у Китаї", - додав губернатор.

"Ми знаємо, що в Україні солідна база промисловості, промислового виробництва, сільського господарства... Ми сподіваємося, що ви будете піклуватися, підтримувати і стимулювати співпрацю між нашою провінцією і Україною", - сказав Лоу Циньцзян, звертаючись до Януковича.

Під час зустрічі українська та китайська делегації домовилися напрацювати пакет пропозицій щодо двосторонньої співпраці у сферах, які мають взаємний інтерес. !zn