UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо країни, що розвиваються, підтягнуться до розвинених за споживанням ресурсів, то для цього знадобляться чотири планети типу Земля — експерт

Якщо людство не адаптується до сировинного дефіциту, воно повернеться на сотні років тому.

Якщо в даний момент підтягти країни, що розвиваються, до розвинених за споживанням ресурсів, про що мріють їхні жителі, то для цього знадобляться мінімум чотири планети типу Земля. З доповіді Римського клубу під назвою "Спаплюжена планета": "Якщо людство не адаптується до сировинного дефіциту, воно повернеться на сотні років назад".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Анатолій Ломазов. За його словами, В ООН щорічне збільшення кількості людей похилого віку назвали "головною бомбою", закладеною під матеріальне благополуччя планети.

" Тривалість життя людини небезпечно збільшується й тим самим ставить під загрозу сучасну економіку. Я вже не кажу про теорію "золотого мільярда", яка говорить, що для комфортного проживання на Землі природних ресурсів вистачить тільки на один мільярд еліти та один мільярд людей, які їх обслуговують. Поки що ескалація витрачання природних ресурсів і відхилення від максимуму можливостей в ефективності використання ресурсів за відсутності обліку екологічних наслідків збільшують ВВП. Але тільки поки що", - підкреслює експерт.

Докладніше про необхідність зміни економічних моделей читайте в статті Анатолія Ломазова "Вирватися зі злиднів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".