UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яценюк запропонував бізнесу "контракт" з двосторонніми зобов'язаннями

Щоб боротися з корупцією і "піднімати" економіку, потрібно сприяння з боку бізнес-спільноти, заявив прем'єр.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у відповідь на різку критику бізнесу запропонував на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) та Американською торговою палатою підписати контракт з двосторонніми зобов'язаннями.

"Я пропоную, щоб ми сьогодні взагалі почали іншу форму діалогу: давайте підпишемо контракт", – сказав він у Києві в четвер.

"Що мені потрібно від вас як і країні: нові робочі місця, сплачені податки і нести частину соціальних функцій, яку бізнес несе", – перерахував основні зобов'язання бізнесу глава уряду.

З боку держави прем'єр запропонував справедливу податкову систему, зокрема, відшкодування ПДВ, зрозумілі правила гри, збільшення капіталізації та доходів. Він також запропонував встановити показники ефективності (KPI), зазначивши, що вони повинні бути по всім міністерствам.

"Це базові умови контракту. Щоб його виконати, нам треба багато чого спільно зробити", – підкреслив Яценюк.

Прем'єр також звернувся до бізнесу за бізнес-підтримкою, лобіюванням необхідних законів у парламенті і правильної презентації України за кордоном.

Перед цим представники асоціацій піддали різкій критиці діяльність влади за відсутність кардинальних змін з моменту революції на початку 2014 року, зокрема, через слабку боротьбу з корупцією, неефективністю процедур, посиленням тиску на легальний бізнес.

У свою чергу, Яценюк заявив, що для вирішення цих питань необхідна підтримка з боку прокуратури, судів та Верховної Ради, яка відсутня.

також у відповідь звинуватив бізнес в небажанні самому боротися з корупцією. "Коли розслідували діяльність ГФС, почали розслідування – всі поховалися. Ви говорите про корупцію, але ви мені не даєте можливості посадити їх до в'язниці: дайте мені прізвище, дайте мені факт, дайте мені правові підстави", – підкреслив прем'єр.

Як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Стабільне погіршення", в той час як місія МВФ погіршує українські макропрогнози, говорячи про падіння ВВП на 9% і зростання інфляції - на 46%, Державна фіскальна служба звітує про збільшення бюджетних надходжень, а міністр фінансів говорить про економічну стабільність. Такі різні погляди на економічну ситуацію не можуть не викликати збентеження. Втім, бажання уряду прикрасити дійсність можна зрозуміти, незрозуміло тільки його небажання робити якісь дієві заходи для виправлення поточної ситуації. Адже економіка України продовжує скорочуватися день від дня, а відбуваються зараз безконтрольно економічні процеси будуть мати далекосяжні наслідки.