Іноземної валюти в Україні достатньо, тому нібито її дефіцит не може бути причиною різкого знецінення курсу гривні, упевнений прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
За словами прем'єра, за 9 останніх місяців на фінансовому ринку країни було продано 51,5 млрд гривень.
"Це майже десятиразова сума до всього обсягу золотовалютних резервів, тобто ринок наповнений доларами", - пояснив Яценюк.
Він уточнив, що щодня загальний купівлі-продажу іноземної валюти, який здійснюється банками і контролюється НБУ, в середньому становить від 100 млн до 170 млн доларів.
"Це означає, що валюта є в країні. І це означає, що частина валюти купувалася і купується з метою проведення спекулятивних операцій, з тією метою, щоб купити валюту за нижчим курсом, а потім продати за вищим", - підкреслив прем'єр України.
В цьому випадку, Яценюк вважає, що дії НБУ виявилися неефективними.
"Ми неодноразово радили нашим колегам з Національного банку взяти ситуацію під жорсткий контроль для того, щоб не виганяли валюту за кордон по так званих імпортних контрактах ніби під придбання товарів, а потім ці товари не через 60, ні через 90 днів не приходять, і валюту тримають за межами країни, щоб дочекатися вищого курсу", - пояснив схему прем'єр.
У зв'язку з різким знеціненням гривні Яценюк вимагає позачергове засідання парламенту.
Раніше повідомлялося, що курс долара на міжбанку за станом на 24 лютого впав до 33,5 грн.
НБУ з 5 лютого 2015 відмовився від проведення щоденних валютних аукціонів та індикативного курсу гривні, що складав на той момент 16,73 грн / $ 1, і заявив про повернення до ринкового ціноутворення.